Jakie perfumy damskie na wieczór?

Jakie perfumy damskie na wieczór? [1]
Jakie perfumy damskie na wieczór? [2]
Jakie perfumy damskie na wieczór? [3]
Jakie perfumy damskie na wieczór? [4]
Jakie perfumy damskie na wieczór? [5]

Perfumy na wieczór przeznaczone dla pań mają intrygować. Z tego powodu zawierają więcej nieoczekiwanych połączeń olejków aromatycznych niż zapachy przeznaczone do codziennego używania. Jak wybrać odpowiednie dla siebie perfumy na wieczorne wyjście?

Zanim przejdziemy do przedstawienia cech charakterystycznych perfum, które można z powodzeniem wykorzystać na eleganckie wyjścia wieczorem, chcielibyśmy zwrócić uwagę na jedną kwestię. Tyczy się ona indywidualnych preferencji – to one bowiem decydują o tym, czy dany zapach uznamy za codzienny lub pozostawimy go na specjalne okazje. To poszczególne nuty zapachowe sprawią, że będziemy chcieli pachnieć nimi codziennie, w pracy lub na uczelni, lub w momencie, kiedy będziemy chcieli poczuć się wyjątkowo.

Perfumy na dzień czy może na wieczór?

Perfumy na dzień czy na wieczór?

Pomijając jednak kwestie własnych preferencji, możemy wyróżnić kilka cech tych zapachów, które powinny być wykorzystywane na specjalne okazje, na przykład wieczorne wyjścia na kolację, koncert czy przedstawienie. Przede wszystkim perfumy o takim przeznaczeniu to intensywna i intrygująca mieszanka olejków aromatycznych. W porównaniu do tych dziennych, które powinny być lekkie i nie zwracać na siebie większej uwagi, wieczorowe mają być przede wszystkim zmysłowe.

Niekiedy zauważa się, że kompozycje wieczorowe powinny być ciężkie. Jednak nie mogą sprawiać, że zarówno używające je osoby, jak i ci, którzy znajdują się w pobliżu, z ich powodu doznają bólów głowy. Warto wziąć to pod uwagę, szczególnie w przypadku perfum dedykowanych paniom, ponieważ te z zasady mają bardziej wyczulony węch.

Przyjmuje się, że istnieje kilka nut zapachowych, które doskonale odnajdują się w perfumach wieczorowych. Należą do nich przede wszystkim aromaty orientalne i korzenne, na które składają się: mirra, kadzidło, cynamon, paczula, gałka muszkatołowa, piżmo oraz przyprawy. W perfumach damskich na wieczór bardzo często pojawia się nuta imbiru, czekolady oraz niektórych (zazwyczaj tych najsłodszych) owoców, chociażby brzoskwini. Bardzo intrygujące są również wszelkiego rodzaju nuty zapachowe kojarzące się z afrodyzjakami, na przykład truskawki, olejek sandałowy, czy ylangowy. Dla porównania, olejki aromatyczne w perfumach na dzień to przede wszystkim nuty orzeźwiające – cytrusowe, morskie.

Wybierz perfumy na wieczór

Perfumy na wieczór

Jak już wspominaliśmy, wybór zapachu, który będziemy nosić na specjalne okazje, zależy od naszych upodobań. Aby przekonać się, który z nich stanie się tym jedynym, warto przetestować kilka kompozycji. Z tego powodu dobrze jest zaopatrzyć się w próbki perfum, aby przekonać się, czy ich połączenie z właściwością chemiczną i ciepłotą skóry nam odpowiada. Kiedy nie mamy możliwości powąchania ich, możemy zasugerować się ich kolorem. Te bardziej intensywne, przeznaczone na wieczór, będą miały barwę czerwoną lub fioletową.

Ciekawym rozwiązaniem jest postawienie na perfumy mniej znanych marek. Zyskamy wtedy pewność, że żadna inna osoba nie będzie pachniała tak jak my. Jednak jeśli nie jesteśmy przekonane co do swojego wyboru, dobrze jest postawić na zapachy od wielu lat uznawane za klasyczne i eleganckie.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.