Golenie zarostu przez mężczyzn

Golenie zarostu przez mężczyzn [1]
Golenie zarostu przez mężczyzn [2]
Golenie zarostu przez mężczyzn [3]
Golenie zarostu przez mężczyzn [4]
Golenie zarostu przez mężczyzn [5]
Golenie zarostu przez mężczyzn [6]

Golenie na sucho lub na mokro. To drugie, wykonywane klasyczną maszynką do golenia, jednorazówką czy wymiennymi wkładami wieloostrzowymi jest dokładniejsze od golenia na sucho. Pozwala uzyskać efekt gładkiej skóry twarzy, którą należy odpowiednio przygotować do zabiegu golenia na mokro. W pierwszej kolejności skórę nawilżyć odpowiednim preparatem do golenia, a golenie wykonywać zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków zarostu.

Golenie na sucho możliwe jest wszystkimi modelami golarek. Natomiast niektóre modele golarek zasilanych akumulatorem lub bateriami posiadają opcję golenia pod bieżącą wodą np. w wannie czy pod prysznicem. Ponadto golarka elektryczna przystosowana do pracy z pianką lub żelem podnosi komfort golenia, ograniczając możliwość wystąpienia podrażnień skóry.


PRODUKTY

Maszynka jednorazowa - jest określeniem teoretycznym, gdyż może być użyta, w zależności od twardości zarostu, kilkukrotnie. Niektóre modele posiadają ruchomą główkę oraz pasek nawilżający, co dodatkowo zmniejsza ryzyko skaleczenia lub podrażnienia skóry.

Maszynka do golenia z wymiennymi ostrzami - golenie wkładami wieloostrzowymi jest dokładne i pozwala uzyskać efekt całkowicie gładkiej skóry twarzy. Używać należy tylko ostrych ostrzy, te przytępione mogą powodować podrażnienia a nawet skaleczenia.

Golarka elektryczna - można wybierać spośród dwóch typów systemów golących.


Golarka z systemem głowicowym może posiadać dwie lub trzy głowice. Warto wybierać te z ruchomymi głowicami, ponieważ lepiej dopasowują sie do kształtu twarzy i tym samym dokładniej usuwają zarost. W tym systemie urządzenie jest wyposażone w okrągłe, obracające się ostrza, które posiadają osłonę z otworkami zabezpieczającymi skórę przed bezpośrednim kontaktem z nożykami. Włoski zarostu ścinane są w momencie, gdy przedostaną się przez taką szczelinkę w osłonie. Im więcej tych szczelin, tym golenie jest dokładniejsze. Ponieważ włoski zarostu wyrastają w różnych kierunkach, dlatego zalecane jest usuwanie ich ruchami okrężnymi, a golenie będzie dokładniejsze i szybsze.

Golarka z foliowym systemem tnącym wyposażona jest w podłużną folię, która przykrywa ostrze poruszające się w poprzek. Włoski przedostają się przez szczelinki w folii tnącej i przy kontakcie z nożykiem ulegają ścięciu. Maksymalnie ruchoma głowica z folią tnącą, jak i bardziej elastyczna folia, będą gwarantować lepsze dopasowywanie się do kształtu twarzy. Najbardziej zaawansowane modele wyposażone są w wibrujące głowice, które zapewniają większy komfort i dokładność golenia. Golarki foliowe mogą posiadać pojedynczą, podwójną lub potrójną liczbę folii tnących. Liczba ostrzy tnących ma wpływ na dokładność golenia. Zarost usuwać należy ruchami prostymi.

Biorąc pod uwagę systemy zasilania to golarka z zasilaniem sieciowym jest najlżejsza i najtańsza w użytkowaniu. Minusem jest konieczność dostępu do gniazdka oraz ograniczona możliwość poruszania się w trakcie golenia. Golarki z zasilaniem akumulatorowym czy bateryjnym są cięższe jednak umożliwiają dużą swobodę ruchu. Ważne jest sprawdzenie, jak długo działa naładowany akumulator. Czas działania droższych modeli może dochodzić do 100 minut. Najlepszym wyborem są golarki sieciowo-akumulatorowe, jednak ich cena jest dużo wyższa.

Golarka elektryczna z trymerem - niektóre modele golarek mogą być wyposażone w trymer, który pozwoli ścinać dłuższy zarost, a także modelować wąsy czy bokobrody.

Maszynka do golenia na żyletki - tradycyjne golenie przeżywa swoje odrodzenie. Główny powód to wysoki koszt maszynek jednorazowych, wielorazowych z wymiennymi ostrzami czy dobrych maszynek elektrycznych. Obecnie producenci proponują nową jakość ostrzy żyletek ze specjalną powłoką, aby goliły gładko i dokładnie. Golenie wykonywać należy zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Wykonywanie tej czynności pod włos, oprócz podrażnień skóry, może powodować wrastanie zarostu.

Kosmetyki do golenia - w postaci kremu, pianki, żelu, mydła mają działanie nawilżające skórę, mogą być przeznaczone do twardego zarostu, czy skóry wrażliwej. Skóra dobrze nawilżona lepiej poddaje się działaniu ostrza. Szczególnie dobre właściwości zmiękczające mają kremy do golenia, które ponadto są bardzo wydajne, łagodne dla skóry twarzy i wytwarzające odpowiednią ilość piany. Łatwo się zmywają z twarzy i z ostrza maszynki. Warto zwrócić uwagę, aby preparaty do golenia zawierały składniki nawilżające i kojące np. aloes, witamina E, masło kakaowe, pantenol. Krem czy mydło do golenia najlepiej jest nakładać pędzlem. Po nałożeniu kosmetyku należy chwilę odczekać, aby miał czas zmiękczyć zarost. Wówczas ryzyko podrażnienia podczas golenia jest mniejsze.

Kosmetyki po goleniu - najlepiej zastosować te bez dodatku alkoholu. Mogą być w postaci balsamu, emulsji, lotionu, kremu, żelu, które zdezynfekują i złagodzą podrażnienia a zarazem nawilżą skórę.

Pędzel do golenia - włosie pędzla dokładnie dociera między włoski zarostu i skutecznie je zmiękcza rozprowadzanym kremem czy mydłem do golenia, przez co zarost łatwiej poddaje się goleniu.

Naczynie do golenia - ostrze maszynki podczas golenia należy często spłukiwać bardzo ciepłą wodą, dlatego chcąc oszczędzić sobie ciągłego odkręcania wody, można zaopatrzyć się w miseczkę, kubek czy tygielek do golenia.


USŁUGI

Golenie - można skorzystać z usługi golenia brzytwą zarostu w salonie fryzjerskim.

Strzyżenie brody i wąsów - usługa fryzjerska, która pozwoli odpowiednio wymodelować męski zarost.

Depilacja zarostu twarzy - panowie mogą skorzystać z usług wykonywanych w gabinetach kosmetycznych w zakresie depilacji zarostu twarzy. Zabiegi takie mogą być wykonane woskiem lub promieniami laserowymi.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.