Farby do włosów dla wymagających

Farby do włosów dla wymagających [1]
Farby do włosów dla wymagających [2]
Farby do włosów dla wymagających [3]
Farby do włosów dla wymagających [4]
Farby do włosów dla wymagających [5]

Koloryzacja włosów jest bardzo powszechnym zabiegiem kosmetycznym. Motywacją może być chęć ukrycia siwizny, czy po prostu zmiana stylu. Bez względu na powody dla których decydujemy się na koloryzację, należy sprawdzić, które farby do włosów będą dla nas najlepsze. Odpowiedni produkt powinien spełnić nasze oczekiwania i być dostosowany do struktury i naturalnego koloru włosów. Warto zapoznać się z szeroką ofertą farb dostępnych na rynku, by uzyskać nie tylko piękną barwę, ale też zadbać o kondycję i zdrowie naszych włosów.

Podstawowe różnice między farbami do włosów

Współczesny rynek kosmetyczny, oferuje nam ogromny wachlarz wyboru farb do włosów. Produkty do koloryzacji różnią się składem, trwałością, czy sposobami aplikacji. Wybór odpowiedniego preparatu, powinien być uzależniony od oczekiwanego przez nas efektu. Warto dowiedzieć się więcej o farbach do włosów, by móc cieszyć się lepszymi rezultatami. Oto kilka podstawowych różnic między produktami, stosowanymi do koloryzacji:

  • Farby do włosów na bazie ekstraktów ze składników naturalnych. Preparaty nie zawierają w swoim składzie amoniaku, ani utleniaczy. Koloryzacja włosów jest możliwa dzięki naturalnym barwnikom, zawartym w surowcach roślinnych. Tego typu preparaty bardzo często opierają swoje działanie na zawartości ekstraktu z henny (Lawsonia Inermis). Roślina nie tylko zmienia barwę włosów, ale i wspomaga ich pielęgnację. Henna sprawia, że włosy stają się grubsze i lepiej odżywione. Ponadto chroni je przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych jak np. zanieczyszczeniami powietrza. Regularne stosowanie produktów z henną, zapobiega powstawaniu łupieżu. Działanie henny często jest wzbogacane dodatkiem innych naturalnych barwników,dzięki którym możliwe jest uzyskanie szerszej gamy kolorów. Farby do włosów zawierające roślinne ekstrakty, można stosować często, nawet na zniszczone i osłabione włosy. Kolor może się utrzymywać krócej, niż w przypadku farb oksydacyjnych. Barwnik zawarty w ekstrakcie z henny, będzie ulegał wypłukiwaniu podczas mycia. Ponadto, naturalne preparaty do koloryzacji mogą nie okazać się skuteczne przy rozjaśnianiu ciemnych włosów. Farby ziołowe, zmieniają barwę maksymalnie o dwa tony. Tak samo jak w przypadku innych farb, należy wykonać próbę uczuleniową, zanim przystąpimy do farbowania. Produkty naturalne, to dobry wybór dla osób, które nie chcą nadmiernie obciążać włosów.
  • Farby syntetyczne. W skład preparatów wchodzą barwniki syntetyczne, na które składają się związki bezbarwne. W obecności utleniaczy, substancje te wchodzą ze sobą w reakcję, tworząc różnorodne barwy. Do najczęściej stosowanych utleniaczy zaliczamy nadtlenek wodoru. Ponadto farby te opierają swoje działanie na pochodnych amoniaku, czy środkach alkalizujących ( umożliwiających barwnikowi wniknięcie do wnętrza włosów). Preparaty syntetyczne charakteryzują się możliwością uzyskania szerszej gamy barw i odcieni, oraz różnym stopniem trwałości. Ze względu na różnorodne zastosowanie, w ich skład będą wchodziły inne substancje. Do najpopularniejszych i najskuteczniejszych metod koloryzacji, możemy zaliczyć farby trwałe. Barwnik nie jest wypłukiwany podczas mycia, ponieważ zostaje wbudowany w pigmenty włosów. Jest to dobra opcja dla osób, które dobrze wiedzą jaki kolor je usatysfakcjonuje, ponieważ efekt jest trudny do odwrócenia. Jeśli jednak zależy nam na mniej inwazyjnym rozwiązaniu, warto wybrać farby półtrwałe. W skład preparatów wchodzi utleniacz o niższym stężeniu, pozbawione są też zawartości amoniaku. Koloryzacja ma na celu pogłębienie naturalnego koloru włosów i nie zapewnia całkowitego pokrycia siwizny. Farby półtrwałe ulegają stopniowemu wymyciu, podobnie jak farby naturalne. Często wzbogacane są dodatkowo o roślinne składniki, pogłębiające barwę. Kolejną odsłoną preparatów syntetycznych, są farby tymczasowe. Ich działanie oparte jest na zawartości pigmentów, które odkładają się na powierzchni włosów. Nie mają w swoim składzie utleniaczy ani amoniaku, dlatego nie wnikają w strukturę włosa. Farby tymczasowe utrzymują się wyłącznie do pierwszego mycia i są świetną opcją na jedno wyjście. Preparaty te mogą być też stosowane do błyskawicznego i jednorazowego pokrycia odrostów.

W celu zapoznania się z szeroką gamą różnorodnych farb do włosów, warto odwiedzić witrynę https://www.hebe.pl/wlosy/koloryzacja.

Koloryzacja włosów powinna być dobrze przemyślanym zabiegiem, by przyniosła zadowalające efekty. Warto wybrać farbę, która nie tylko pozwoli nam uzyskać wymarzony kolor, ale i korzystnie wpłynie na kondycję włosów.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.