Kosmetyki do stylizacji włosów. Jak wybrać odpowiedni preparat?

Kosmetyki do stylizacji włosów. Jak wybrać odpowiedni preparat? 1
Kosmetyki do stylizacji włosów. Jak wybrać odpowiedni preparat? 2
Kosmetyki do stylizacji włosów. Jak wybrać odpowiedni preparat? 3
Kosmetyki do stylizacji włosów. Jak wybrać odpowiedni preparat? 4
Kosmetyki do stylizacji włosów. Jak wybrać odpowiedni preparat? 5

Środki do stylizacji włosów powinny być przede wszystkim dostosowane do typu naszych pasm - dzięki temu będziemy w stanie podkreślić ich atuty i wyeliminować problemy, jakie nam sprawiają. Jakiego rodzaju preparaty do układania włosów są dostępne na rynku i jak należy je stosować?

Lakier do włosów

Kosmetyk ten sprawdzi się do utrwalania wszelkiego rodzaju fryzur - od koków po fale. Ochroni on także pasma przed wiatrem oraz wilgocią i sprawi, że nie będą się elektryzować. Włosy powinno spryskiwać się lakierem z odległości około 30 centymetrów, dzięki czemu nie zostaną sklejone. Najlepiej zataczać dłonią kręgi - w tej sposób będziemy mieć pewność, że preparat został równomiernie zaaplikowany. Gdy nasze pasma są sztywne i grube, postawmy na mocno utrwalający kosmetyk, jeżeli cienkie - nieco lżejszy.

Pianka do włosów

Główne zadanie tego preparatu stylizacyjnego to zwiększenie objętości włosów, w szczególności u ich nasady. Dzięki swojej lekkiej konsystencji, pasma pozostają sprężyste i nie są obciążone. Ilość produktu, jaki należy zastosować, powinna być uzależniona od długości naszych włosów. W przypadku krótkich wystarczy porcja wielkości orzecha włoskiego, długich - dwa razy większa. Kolejny etap to nałożenie kosmetyku na włosy ugniatającymi ruchami. Do tego celu możemy użyć także grzebienia - na dłoń wyciskamy piankę, maczamy w niej grzebień, a następnie przeczesujemy fryzurę pasmo po paśmie. Na koniec suszymy włosy z głową spuszczoną w dół albo pozwalamy im wyschnąć w sposób naturalny. Pianka do włosów najlepiej sprawdzi się u posiadaczek włosów kręconych i falowanych. Ze względu na zawarty w niej alkohol, z jej stosowania powinny zrezygnować osoby mające suche pasma.

Żel do włosów

Dzięki żelowi do włosów możemy nabłyszczyć i utrwalić naszą fryzurę. Kosmetyk ten szybko zasycha i ma konsystencję wodnistej pianki. Przed nałożeniem go na pasma, warto zaaplikować niewielką ilość preparatu na dłoń i rozetrzeć. Żel stosować można zarówno na mokre, jak i suche włosy. Najlepiej sprawdzi się u właścicieli krótkich pasm - pomoże je unieść czy wyeksponować grzywkę.

Guma do włosów

Kosmetyk ten pozwala zapanować nad niesfornymi pasmami i charakteryzuje się gęstą, lepką, plastyczną konsystencją. Na rynku dostępne są dwa jego rodzaje: matujący oraz nadający połysk. Przed zaaplikowaniem na włosy, odrobinę gumy należy rozetrzeć w dłoniach, a następnie precyzyjnymi, delikatnymi ruchami nałożyć na poszczególne partie włosów. Preparat ten polecany jest w szczególności posiadaczom włosów krótkich.

Wosk do włosów

Wosk nadaje włosom teksturę i pomaga je ułożyć; nie przedłuża on natomiast trwałości fryzury. Odrobinę kosmetyku należy rozgrzać w dłoniach, a następnie nałożyć na końce pasm. Gdy zależy nam na nadaniu fryzurze objętości, zaaplikujmy kosmetyk u nasady włosów i wysuszmy je suszarką z dyfuzorem. Wosk doskonale sprawdza się do codziennego stosowania na długich włosach - pozwala okiełznać niesforne loki czy zdyscyplinować końcówki.

Lotion do włosów

Lotion najlepiej stosować wówczas, gdy zależy nam na codziennym, delikatnym utrwaleniu włosów bez ich obciążania. Kosmetyk sprzedawany jest w butelkach z atomizerem, co pozwala na higieniczne i precyzyjne nałożenie go na pasma. Spryskujemy nim włosy i czekamy aż wyschnie. Preparat polecany jest posiadaczom włosów suchych - zapobiega dalszemu ich przesuszaniu się i puszeniu oraz nadaje blasku. Równie dobrze sprawdzi się na pasmach cienkich i delikatnych nie powodując ich obciążania. Pomoże również w rozczesywaniu długich włosów.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.