Jakie wino do ryby?

Jakie wino do ryby 1
Jakie wino do ryby 2
Jakie wino do ryby 3
Jakie wino do ryby 4
Jakie wino do ryby 5

Przyjęło się, że do ryby pasują wina białe, podobnie jak do mięs białych, a do mięs czerwonych - wina czerwone. Obecnie te tradycyjne wytyczne odrobinę się zmieniły, ludzie eksperymentują i łączą smaki na nowo, wedle własnych upodobań i gustu kulinarnego. Z pewnością nie popełnimy wielkiego faux pas podając gościom, na nieformalnej uroczystości, wino czerwone do ryby.

Skupmy się jednak na klasyce. Odpowiednie wina białe do potraw rybnych to wina wytrawne, ewentualnie półwytrawne. Cierpkość i zdecydowana kwasowość tego rodzaju win pełni podobną funkcję co tradycyjny dodatek cytryny do ryby. Owocowy aromat wytrawnego wina białego doskonale łączy się ze smakiem ryby, akcentuje nuty kulinarne oraz pobudza kubki smakowe. Co warte podkreślenia, smak wina nie powinien zdominować potrawy, powinien być tylko jej uzupełnieniem i łączyć się w harmonijną całość. Wybieramy zatem wina lekkie i świeże, o owocowym aromacie, z nutką cytrusową lub przyprawową, pobudzające i rześkie.

Dobierając wino do ryby możemy poruszać się również w grupie wytrawnych win musujących i szampanów - zgodnie z zasadą wyrazistej kwasowości.

Jakie wino do ryb pieczonych?

Jakie wino do ryb smażonych?

Jakie wino do ryb wędzonych?

Jakie wino do ryb z grilla?

Jakie wino do ryb w oleju?

Jakie wino do ryb w sosie pomidorowym?

Jakie wino do ryb w sosie śmietanowym?


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.