Zestaw do yerba mate

Zestaw do yerba mate [1]
Zestaw do yerba mate [2]
Zestaw do yerba mate [3]
Zestaw do yerba mate [4]
Zestaw do yerba mate [5]

Yerba mate - wybierać możemy spośród kilku rodzajów oraz kilkudziesięciu producentów yerba mate. Osoby lubiące intensywny smak i pobudzające działanie znajdą coś dla siebie wśród yerba mate klasycznych i mocnych. Ceniący nowości i ciekawe kombinacje odnajdą się wśród yerba mate owocowych lub z ziołami. Ponadto na rynku dostępne są yerba mate organiczne i specjalnie selekcjonowane dla wykwintnych smakoszy tego napoju.

Naczynie do yerby (matero) - największą grupę stanowią klasyczne matero wykonane z owocu tykwy, od najprostszych, po te zdobione, a nawet skórzane, które w rzeczywistości są wykonane ze specjalnego gatunku tykwy, tj. porongo, obszytego skórą. Najbardziej praktyczne zdają się być z kolei matero ceramiczne i gliniane. Ofertę sklepów uzupełniają naczynia drewniane okute metalem oraz bambusowe. Pamiętać należy, że naczynia drewniane, bambusowe oraz z tykwy wymagają odpowiedniego przygotowania przed użytkowaniem i późniejszej konserwacji.

Bombilla - wybór bombilli wbrew pozorom ma bardzo duże znaczenie. Niektóre, jak bambusowe lub te o małych otworach, nie nadają się do drobno zmielonych yerb, która będzie je notorycznie zapychać. Te wykonane z alpaki (nowe srebro), czyli w rzeczywistości mosiądzu wysokoniklowego, są wyborem raczej krótkoterminowym. Najlepsze w stosunku cena - jakość, są te wykonane ze stali nierdzewnej. Osoby posiadające zasobniejszy portfel mogą rozważyć zakup bombilli wykonanej ze srebra.

Termometr kuchenny z etui - przydatny do kontroli temperatury wody. Warto bowiem pamiętać, że yerba mate należy zalewać wodą o temperaturze ok. 70°C (maksymalnie 85°C). Wrzątek nie tylko niszczy zdrowotne składniki yerba mate, ale i sprzyja wydzielaniu się niekorzystnych dla organizmu związków.

Termos - do utrzymywania właściwiej temperatury wody bez konieczności regularnego podgrzewania niezwykle przydatny jest klasyczny termos.

Czyścik - szczoteczka do bombilli - podczas dłuższego użytkowania w bombilli osadzają się resztki yerba mate. Stosowanie specjalnej szczoteczki pozwoli nas przed tym uchronić.

Puszka do yerba mate z dozownikiem - specjalna puszka ułatwia przechowywanie i nasypywanie yerba mate.

Nabierka do suszu - w przypadku, gdy nie posiadamy specjalnej puszki, ułatwia napełnianie matero suszem.

Podkładka korkowa - uchroni Twój obrus i stół przed poplamieniem, przydatna zwłaszcza pod tykwę, która ma tendencję do tzw. pocenia się, czyli drobnego przeciekania.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.