Organizacja pogrzebu tradycyjnego

Organizacja pogrzebu tradycyjnego [1]
Organizacja pogrzebu tradycyjnego [2]
Organizacja pogrzebu tradycyjnego [3]
Organizacja pogrzebu tradycyjnego [4]
Organizacja pogrzebu tradycyjnego [5]

Produkty związane z pochówkiem tradycyjnym

Trumna tradycyjna - na ciało zmarłego. W różnych rodzajach i wymiarach.

Nagrobek - rodzaj nagrobka zależy głównie od jego pojemności. Może być wykonany z różnych materiałów, do najpopularniejszych należą: granit, marmur i piaskowiec.

Galanteria nagrobna - litery i cyfry nagrobkowe, krzyże, wizerunki, rzeźby, wazony i wiele innych. Dzięki nim dostosujesz wygląd nagrobka wedle własnego uznania.

Kwiaty na pogrzeb - wyboru odpowiednich kwiatów możemy dokonać spośród: wieńców i wiązanek pogrzebowych, kompozycji i stroików z kwiatów sztucznych lub bukietów pogrzebowych.

Ławka na cmentarz - najlepiej umiejscowić ją przed nagrobkiem pozostawiając odrobinę miejsca na przejście.

Znicze - symbol pamięci o zmarłym.

Usługi związane z pochówkiem tradycyjnym

Nekrolog - informacja o śmierci bliskiej osoby, podana do publicznej wiadomości w formie tradycyjnej (na terenie miasta) lub z wykorzystaniem mediów (gazeta, Internet).

Przed pogrzebem - ciało zmarłego po odbiorze ze szpitala, hospicjum lub domu przechowywane jest przez zakład pogrzebowy lub kostnicę w chłodni (przechowywanie zmarłych w chłodni). Osoby bliskie zmarłemu, które nie mają sił ani ochoty na sprawy formalne, mogą zlecić zakładowi pogrzebowemu załatwienie formalności pogrzebowych w urzędach w ich imieniu.

Pielęgnacja ciała zmarłego - podstawową czynnością przed pochówkiem jest toaleta pośmiertna (umycie, zabezpieczenie, ułożenie i ubranie ciała zmarłego) oraz kosmetyka pośmiertna (wizaż pośmiertny) - czynności estetyczne tj. zakrycie zmian pośmiertnych, nadanie naturalnego kolorytu skórze, wykonanie makijażu czy pofarbowanie włosów. Rekonstrukcja ciała zmarłego wykonywana jest zazwyczaj w przypadku osób, które poniosły śmierć na skutek wypadku. W przypadku konieczności zabezpieczenia ciała zmarłego przed rozkładem (np. daleki transport lub odległy termin pochówku związany z oczekiwaniem na gości z zagranicy) wykonuje się balsamację.

Usługi pogrzebowe - w tej grupie usług znajdują się wszelkie czynności związane z pochówkiem zmarłego. Od wykopania i zasypania grobu, poprzez umieszczenie trumny w grobie, aż po usługę ekshumacji.

Transport - podstawową usługą jest kondukt pogrzebowy (karawan pogrzebowy) - zaprzęg konny lub samochód - służący do przewozu trumny ze zmarłym z kaplicy cmentarnej lub kościoła na cmentarz. Firmy świadczą także usługi dodatkowe, takie jak: transport miejscowy i zagraniczny.

Usługi porządkowe i dekoracyjne - w celu uświetnienia uroczystości pogrzebu, skorzystać można z usługi oprawy dekoracyjnej przy grobie na czas pogrzebu. Natomiast w okresie późniejszym, schludny wygląd grobu i porządek w jego okolicy zapewnią firmy oferujące usługi z zakresu opieki nad grobami zmarłych.

Stypa - organizacja stypy w lokalu.

Produkty


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.