Organizacja pogrzebu z kremacją

Organizacja pogrzebu z kremacją [1]
Organizacja pogrzebu z kremacją [2]
Organizacja pogrzebu z kremacją [3]
Organizacja pogrzebu z kremacją [4]
Organizacja pogrzebu z kremacją [5]

Produkty związane z kremacją

Urna - pojemnik na prochy zmarłego, może być wykonany z najróżniejszych materiałów i z różnym nasyceniem zdobień.

Relikwiarz na prochy - mały pojemnik na prochy zmarłego, zazwyczaj w formie mini urny stawianej w domu lub noszonej na szyi zawieszki.

Kwiaty na pogrzeb - wyboru odpowiednich kwiatów możemy dokonać spośród: wieńców i wiązanek pogrzebowych, kompozycji i stroików z kwiatów sztucznych lub bukietów pogrzebowych.

Ławka na cmentarz - jeśli urna składana jest do grobu tradycyjnego (zamiast do kolumbarium), możemy umiejscowić przed nagrobkiem ławkę, która pozwoli na chwilę odpoczynku starszym członkom rodziny odwiedzającym grób.

Znicze - symbol pamięci o zmarłym.

Usługi związane z kremacją

Nekrolog - informacja o śmierci bliskiej osoby, podana do publicznej wiadomości w formie tradycyjnej (na terenie miasta) lub z wykorzystaniem mediów (gazeta, Internet).

Przed pogrzebem - ciało zmarłego po odbiorze ze szpitala, hospicjum lub domu przechowywane jest przez zakład pogrzebowy lub kostnicę w chłodni (przechowywanie zmarłych w chłodni). Osoby bliskie zmarłemu, które nie mają sił ani ochoty na sprawy formalne, mogą zlecić zakładowi pogrzebowemu załatwienie formalności pogrzebowych w urzędach w ich imieniu.

Kremacja - w tej grupie usług znajdują się wszelkie czynności związane z kremacją zmarłego. Od kremacji, poprzez przechowywanie urny z prochami zmarłego, opisanie urny aż po usługę wykonania biżuterii z prochów zmarłego. Urny z prochami mogą być umieszczone w grobie (bez zachowania 20-letniego czasookresu od poprzedniego pogrzebu w tym samym grobie) lub złożone w kolumbarium.

Transport - podstawową usługą jest kondukt pogrzebowy (karawan pogrzebowy) - zaprzęg konny lub samochód - służący do przewozu urny z prochami z kaplicy cmentarnej lub kościoła na cmentarz. Firmy świadczą także usługi dodatkowe, takie jak: transport miejscowy i zagraniczny.

Usługi porządkowe i dekoracyjne - w celu uświetnienia uroczystości pogrzebu, skorzystać można z usługi oprawy dekoracyjnej przy grobie na czas pogrzebu. Natomiast w okresie późniejszym, schludny wygląd grobu i porządek w jego okolicy zapewnią firmy oferujące usługi z zakresu opieki nad grobami zmarłych.

Stypa - organizacja stypy w lokalu.

Produkty

brak domyślnego produktu
Wybierz produkt
 
brak domyślnego produktu
Wybierz produkt
 
Zmień produkt
Niedostępny
 

koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.