Ubiór ślubny dla pana młodego

Ubiór ślubny dla pana młodego [1]
Ubiór ślubny dla pana młodego [2]
Ubiór ślubny dla pana młodego [3]
Ubiór ślubny dla pana młodego [4]
Ubiór ślubny dla pana młodego [5]
Ubiór ślubny dla pana młodego [6]

PRODUKTY

Surdut - będzie odpowiednim wyborem na uroczystości dzienne. Jest to przedłużona dwurzędowa marynarka w kolorze ciemnoszarym lub jasnoszarym o długości sięgającej do połowy uda. Do surdutu należy dobrać w tym samym kolorze spodnie sztuczkowe. Będzie odpowiednim wyborem w połączeniu z wystawną suknią panny młodej.

Frak - najlepiej pasuje do uroczystości zaplanowanych na wieczór i do wystawnej sukni panny młodej. Do fraka należy założyć białą koszulę, z łamanym kołnierzykiem, sztywnym gorsem, usztywnianymi mankietami i ukrytymi guzikami. Biała kamizelka i biała muszka będą zwieńczeniem górnej częsci ubioru.

Garnitur ślubny - będzie odpowiednim ubiorem pana młodego do delikatnej i skromnej sukni panny młodej.

Koszula - dobrej jakości uszyta z tkaniny na tyle grubej, aby nie było prześwitu skóry. Obowiązkowo z długim rękawem i z podwójnym mankietem zapinanym na spinki.

Kamizelka - kolorystycznie powinna w pierwszej kolejności komponować się z garniturem, a następnie z kolorem sukni panny młodej lub jej dodatkami.

Pasek do garnituru ślubnego - dopasowany do koloru butów. Klamra paska kolorystyczne powinna współgrać z kolorem np. spinek do mankietów, zegarka. Do garnituru najlepiej wybierać paski o gładkiej fakturze z prostą klamrą.

Buty - eleganckie skórzane, kolorystycznie dobrane do koloru garnituru. Do garniturów ciemnych należy wybierać ciemne buty, do jasnych buty jasne. Elegancko prezentują się buty wiązane. Do fraka obowiązkowo czarne lakierki.

Krawat - jego szerokość powinna być dopasowana do szerokości klap marynarki, a więc szerokie klapy i szeroki krawat.

Fular - w ostatnim czasie zaakcentował swoją obecność w męskiej modzie ślubnej. Podczas tej uroczystości pan młody nosi go do koszuli z łamanym kołnierzykiem oraz z kamizelką. Najlepiej pasuje do surduta. Fular z grubszym podwójnym wiązaniem to askot.

Musznik - nie wymaga wiązania, jest zapinany tasiemką. Od plastronu różni się długością i kształtem zakończenia, a mianowicie może być ścięty ukośnie lub w szpic. Przypomina krótki krawat o podwójnej szerokości. Musznik zakłada się do koszuli z łamanym kołnierzykiem. Nie trzeba do niego zakładać kamizelki, jego koniec może swobodnie zwisać na koszuli.

Plastron - jest odpowiedni do koszuli z łamanym kołnierzykiem. Wiązany w fantazyjny węzeł i spinany ozdobną szpilką jest noszony łącznie z kamizelką lub wysoko zapinaną marynarką. Na oficjalne uroczystości musi być jednokolorowy - szary, srebrny lub bordowy.

Mucha - do smokingu odpowiednia będzie czarna, a do fraka biała. Do smokingu nosi się także pas, który powinien być wykonany z tego samego materiału i w tym samym kolorze co muszka. Jeżeli pan młody zrezygnuje z dodatków w kolorze czarnym, może je kolorystycznie zharmonizować ze strojem panny młodej. W stylizacji z garniturem można założyć muchę i poszetkę w tym samym kolorze.

Butonierka - stroik w butonierce powinien być delikatny i wykonany z kwiatów występujących w wiązance panny młodej.

Szelki - nosi się je do smokingu, fraka, garniturów zestawianych z kamizelką. Zakładane do spodni bez szlufek, zapinane są na guziki. Kolorystycznie dopasowane do koszuli. Jednak można zdecydować się na ich odważniejszy ich kolor, o ile znajdzie on odbicie w detalu kolorystycznym panny młodej. Szelki to odpowiedni wybór dla panów z brzuszkiem, gdyż lepiej od paska podtrzymują spodnie i optycznie wyszczuplają sylwetkę.

Skarpety - kolorystycznie dopasowane do butów. Do czarnych butów, czarne skarpetki na tyle długie, aby przy założeniu nogi na nogę, nie było widać gołych łydek.

Bielizna - na ten wyjątkowy dzień powinna być przede wszystkim wygodna, wykonana z naturalnych materiałów, o kroju najbardziej preferowanym w codziennym użytkowaniu. Istotną sprawą jest, aby wybrana bielizna nie odznaczała się, a kolorystycznie pasowała do koloru garnituru.

Białe rękawiczki - do fraka można założyć białe rękawiczki.

Spinki do mankietów - należy dobierać kolorystycznie i stylistycznie do takich elementów garderoby jak np. krawat, zegarek, klamra paska, buty. Do koszul i garniturów w ciepłych odcieniach odpowiednie będą spinki złote. Natomiast do odcieni zimnych i neutralnych bardziej będą pasowały spinki w kolorze srebrnym. Element kolorystyczny spinek powinien współgrać na przykład z krawatem.

Obrączka ślubna - dla pana młodego.

Pokrowiec na garnitur - niezbędny dodatek przy transporcie ubioru.

USŁUGI

Szycie garnituru ślubnego - można skorzystać z usługi miarowego szycia garnituru ślubnego, a z całą pewnością będzie on nie tylko doskonale dopasowany do sylwetki pana młodego, ale również do charakteru uroczystości.

Wypożyczenie garnituru ślubnego - jest alternatywą dla zakupu garnituru ślubnego. Warto zastanowić się nad taką możliwością wyboru.

Produkty

brak domyślnego produktu
Wybierz produkt
 
brak domyślnego produktu
Wybierz produkt
 
brak domyślnego produktu
Wybierz produkt
 

koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.