Profesjonalna kuchnia

Profesjonalna kuchnia [1]
Profesjonalna kuchnia [2]
Profesjonalna kuchnia [3]
Profesjonalna kuchnia [4]
Profesjonalna kuchnia [5]

Trudno wyobrazić sobie profesjonalną kuchnię w lokalu lub hotelu bez ciągu kuchennego. Wyróżniamy trzy główne standardy urządzeń kuchennych stosowanych w ciągach kuchennych. Są to linia 600, linia 700 i linia 900. Wspomniane liczby odpowiadają głębokości urządzeń wchodzących w skład ciągu. Otóż linia 600, to urządzenia o głębokości 600 mm, itd. Linia 900 przeznaczona jest dla przemysłu hotelarskiego i restauracyjnego. Przystosowana jest do codziennego żywienia dużej liczby osób. Linia 600 przeznaczona jest do mniejszych, aczkolwiek profesjonalnych obiektów. Pozwala na zaspokojenie potrzeb żywieniowych relatywnie mniejszej liczby osób. Linia 700 jest przystosowana do lokali średniej wielkości, takich jak średniej wielkości restauracje i małe firmy usług zbiorowego żywienia.

Bemar - służy do podgrzewania lub utrzymywania przez dłuższy czas temperatury gotowych potraw. Bemary różnią się między sobą rodzajem przyłącza (elektryczne lub gazowe) i wymiarami pojemników, w których podgrzewane są potrawy. Najczęściej spotyka się 2 lub 4 pojemnikowe.

Frytownica - w wersji elektrycznej lub gazowej, posiada jeden lub dwa kosze, które mogą być różnych rozmiarów.

Podgrzewacz frytek - służy utrzymywaniu temperatury potraw smażonych we frytownicy.

Grill na lawie - to szczególna odmiana grilla, w którym wykorzystywane są prawdziwe porowate kamienie wulkaniczne chroniące palniki gazowe przed kapiącym tłuszczem.

Grill wodny - zastosowanie wody pozwala obniżyć poziom dymu i utrzymać grill w czystości. Woda znajduje się pod grzałką elektryczną i rusztem.

Kocioł warzelny - pozwala na bardzo szybkie przygotowanie posiłków płynnych. Oprócz tradycyjnych kotłów warzelnych, rozróżniamy dodatkowo dwa typy - parowe oraz z grzaniem pośrednim (przy pomocy płaszcza wodnego).

Kuchnia - płyta grzewcza do celów gastronomicznych. Może być elektryczna (ceramiczna lub żeliwna), gazowa, indukcyjna, ceramiczno-indukcyjna, gazowo-ceramiczna, gazowo-elektryczna lub gazowo-indukcyjna. Wyróżniamy kuchnie bez piekarnika lub z piekarnikiem (gazowym albo elektrycznym).

Piekarnik - może być elementem wyposażenia kuchenki lub stanowić osobne urządzenie. Piekarniki zasilane są elektrycznie lub gazowo.

Patelnia - wyglądem odbiega od dobrze znanych każdemu patelni. Głównym elementem jest misa, która może przyjmować różne rozmiary. Patelnie w ciągach kuchennych mogą być zasilane zarówno elektrycznością, jak i gazem.

Płyta grillowa - istnieją różne rodzaje płyt grillowych: płaskie, w formie rusztu, ryflowane lub mieszane. Płyta grillowa może mieć od jedną lub kilka stref grzejnych.

Warnik do makaronu - specjalne urządzenie do gotowania makaronu. Niektóre z nich mieszczą nawet osiem koszy do gotowania makaronu.

Blat, stół, płyta robocza - miejsce do obróbki owoców, warzyw, mięsa i innych składników dań i potraw.

Podgrzewana płyta robocza - charakteryzuje się funkcją podtrzymywania stałej określonej temperatury.

Płyta robocza ze zlewem - miejsce robocze z ciągu kuchennym dodatkowo wyposażone w zlewozmywak.

Szafki do ciągów - przystosowane do ciągów kuchennych szafki występująca w różnych wariantach: odkrytej, zamkniętej. Zamknięte z kolei w wersji rozsuwanej lub otwieranej. Może być również podgrzewana.

Regał wiszący - regał kompatybilny z ciągami kuchennymi.

Produkty


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.