Zabawki na prezent dla dzieci

Zabawki na prezent dla dzieci [1]
Zabawki na prezent dla dzieci [2]
Zabawki na prezent dla dzieci [3]
Zabawki na prezent dla dzieci [4]
Zabawki na prezent dla dzieci [5]

Zabawki odgrywają ogromną rolę w rozwoju psychofizycznym dzieci. Na uwadze trzeba mieć, aby wybierać je odpowiednio do ich możliwości fizycznych i psychicznych. Ponieważ każdy rodzaj zabawek rozwija określone zdolności, dobrze jeśli będą zróżnicowane pod tym względem.

Trzyletnie dzieci chętnie będą się bawiły lalkami, misiami, przytulankami. Z całą pewnością można podarować im klocki, różnokolorowe posłużą do stawiania budowli, będą rozwijały wyobraźnię.

Dla czterolatków dobrym wyborem będą zabawki edukacyjne i kreatywne, które pozwolą im naśladować zajęcia dorosłych. Chłopców z pewnością ucieszą zestawy do majsterkowania. Dla dziewczynek odpowiednie będą sprzęty i przybory kuchenne, lalki i akcesoria dla lalek. Niedługo w kręgu zainteresowań dziecka pojawiają się zabawki tematyczne: kosmetyka i fryzjerstwo, kuchnia i przybory kuchenne, sklep i akcesoria sklepowe, produkty żywnościowe, medycyna, itp.

Dla 5 - 6 latków można wybrać puzzle z większą ilością elementów np. do 150. Większy jest też wybór gier planszowych dla tej kategorii wiekowej.

Warto zwrócić uwagę na kategorię zabaw plastycznych dla dzieci, w której znalazły się wszelkie pomoce ułatwiające ćwiczenia dzieci w kolorowaniu, rysowaniu, modelowaniu czy inne, rozwijające sprawności manualne.

Gry dla dzieci - ciekawą propozycją z tej kategorii mogą być gry edukacyjne, które poprzez zabawę pozwalają dziecku opanować umiejętność rozpoznawania kształtów, kolorów, uczą liczenia, czytania, pisania, związków przyczynowo-skutkowych. Stopniem trudności dostosowane do określonego wieku dziecka.

Klocki dla dzieci - drewniane, plastikowe, gumowe, z obrazkami lub bez, wszystkie stanowią wspaniale rozwijającą zabawę. Podnoszą sprawność manualną już tych najmłodszych, gdy potrafią tylko obracać klocuszki w dłoni, bacznie się im się przyglądać, wkładać do buzi. W kolejnym etapie rozwoju dziecka klocki uczą koncentracji, precyzji podczas układania pierwszych wież, rozwijają wyobraźnię, mobilizując dziecko do stawiania coraz to bardziej wymyślnych konstrukcji. Klocki dla niemowlaka powinny być miękkie i lekkie, by dały się łatwo chwytać i ugniatać. Lekkie klocki tekturowe czy gumowe to też dobry wybór dla najmłodszych.

Bardzo popularne klocki drewniane w różnych kształtach, kolorach, z magnesami lub bez, sprawdzą się jako klocki do budowania, do nauki kształtów, kolorów. Te z obrazkami, literkami, cyferkami dodatkowo podnoszą swoje walory edukacyjne.

Równie popularne klocki typu Lego, Lego Duplo czy klocki jeżyki, to lubiane przez dzieci klocki konstrukcyjne. Wybór jest ogromny. Dlatego warto zastanowić się nad prezentem z zestawem klocków, który dobrany do odpowiedniej kategorii wiekowej ucieszy każde dziecko.

Kolejki, pociągi do zabawy - kolejki, lokomotywy, wagony, tory, tunele, pojazdy czy zestawy z pociągiem to zawsze ciekawa zabawa dla dzieci, a w szczególności dla tych interesujących się kolejowymi środkami komunikacji.

Samochody i pojazdy do zabawy - dla różnych grup wiekowych samochody, samochodziki i inne pojazdy, a także zestawy konstrukcyjne pojazdów dla wszystkich małych fanów motoryzacji.

Lalki - lalki barbie, lalki bobasy, lalki szmaciane, to małe przyjaciółki dziewczynek. Z nimi dzielą swoje emocje, sekrety, ale także uczą się opiekuńczości, empatii, przyjaźni. Z całą pewnością taki prezent mieści w sobie wiele walorów edukacyjnych, a dziewczynka będzie zachwycona nową przyjaciółką.

Pluszaki - uwielbiane przez dzieci misie pluszowe, maskotki, przytulanki. Nie może zabraknąć ich wśród podarunków dla dzieci. Z nimi wszystkie problemy małego człowieka są łatwiejsze do przezwyciężenia, one przytulą i ukoją do spokojnego snu.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.