Perfumy męskie na prezent

Perfumy męskie na prezent [1]
Perfumy męskie na prezent [2]
Perfumy męskie na prezent [3]
Perfumy męskie na prezent [4]
Perfumy męskie na prezent [5]

Ładny zapach to zawsze doskonały pomysł na prezent dla mężczyzny, zarówno męża, jak i członka dalszej rodziny oraz znajomego. Jak wybrać perfumy, jakimi wskazówkami kierować się, aby wybrać zapach idealny dla obdarowywanego?

Kiedy zdecydujemy się na zakup perfum dla mężczyzny, warto pamiętać, że powinny one być jak najbardziej dopasowane do osobowości oraz przeznaczenia. Dobrze jest zastanowić się zatem, w jakich momentach ta osoba będzie je nosić i dobrać do nich odpowiednio skomponowaną mieszankę.

Dlaczego jest to prezent idealny?

W obiegowej opinii przyjęło się przeświadczenie, że to jedynie panie lubią być obdarowywane perfumami. Wraz ze wzrostem liczby produktów pielęgnacyjnych i zapachowych, również panowie wydają się być coraz bardziej zainteresowani otrzymywaniem dobrych, markowych zapachów. Na co zatem powinno się zwrócić uwagę przy doborze perfum dla mężczyzn?

Właściwie zasady tutaj nie odbiegają od tych, które stosuje się w przypadku pań. Czyli przede wszystkim dobieramy zapachy do sytuacji, w jakich będą noszone. Nie chcemy przecież, żeby obdarowany stosował ciężkie, mocne zapachy przeznaczone raczej na wieczorne wyjścia, w ciągu dnia. Z tego powodu najlepiej jest poobserwować, jaki styl życia prowadzi ta osoba. Być może jest to amator elegancji – wtedy najlepszym wyjściem jest zakupienie zapachu, który będzie kojarzył się z tymi klasycznymi i ponadczasowymi. Mężczyzna aktywny i wysportowany z pewnością zagustuje raczej w lekkich, dynamicznych kompozycjach.

Ważnym elementem doboru perfum dla panów są oczywiście nuty zapachowe. Dobrym pomysłem jest wypytanie znajomych lub członków rodziny obdarowywanego, jaki typ aromatów lubi: morskie, rześkie, słodkie, itp. Można również zasugerować się perfumami, których aktualnie używa i zakupić takie o podobnym typie. Albo po prostu kupić takie, które już stoją na jego półce w łazience – nie ryzykujemy tutaj nietrafionego prezentu.

Niekiedy, oprócz zapachu, możemy zasugerować się wyglądem flakonu lub jego kolorystyką. Obecnie sklepy internetowe oferują ogromny wybór zapachów w fantazyjnych buteleczkach i interesujących kolorach. Te z pewnością zainteresują osoby lubiące gadżety.

Osobno czy w zestawie?

Decydując się na zakupy w sklepie internetowym, możemy napotkać również na zestawy kosmetyczne. Są one ciekawą propozycją, ponieważ zazwyczaj zawierają dodatkowe kosmetyki pielęgnacyjne w tej samej nucie zapachowej. Najczęściej składają się one z: zapachu, wody po goleniu, balsamu pod goleniu, pianki do golenia, dezodorantu oraz żelu do mycia ciała i włosów. Zestawy prezentowe z kosmetykami mogą oczywiście zawierać dwa, trzy lub cztery z wymienionych produktów i to od nas zależy, który z nich wybierzemy.

Decydując się na zakupienie zestawów kosmetycznych, musimy przemyśleć, czy osoba obdarowana, będzie używała znajdujących się w nich pozostałych produktów. Jeśli wiemy, że mężczyzna nie korzysta z pianki do golenia, nie warto w taki pakiet inwestować. Wtedy lepszym wyjściem będzie zaopatrzenie się w okazały flakon perfum.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.