Prezent dla zdrowia

Prezent dla zdrowia [1]
Prezent dla zdrowia [2]
Prezent dla zdrowia [3]
Prezent dla zdrowia [4]
Prezent dla zdrowia [5]
Prezent dla zdrowia [6]

O zdrowie trzeba dbać nade wszystko. Czasami warto zwrócić uwagę na pewne drobiazgi, które będą pomocne w tych zabiegach. Dlatego może warto zastanowić się nad rozważeniem kilku propozycji z tej kategorii poszukując prezentu dla rodziców.

Witaminy i minerały dla seniorów - witaminy i minerały do rozpuszczania, witaminy i minerały w płynie, witaminy i minerały w tabletkach. Dedykowane dla osób po 50 roku życia, których organizm pomimo odpowiedniej diety gorzej wchłania niezbędne substancje odżywcze zawarte w pożywieniu. Dlatego, najlepiej w porozumieniu z lekarzem, wzbogacić organizm seniora w takie witaminy, jak: witamina D, witamina C (kwas askorbinowy), witamina A (retinol). Natomiast niezbędne minerały, to: wapń, żelazo, potas, magnez. Większe zapotrzebowanie może wystąpić także na cynk i miedź.
Niedobory magnezu osłabiają koncentrację, pamięć, są przyczyną przemęczenia, depresji.
Osoby starsze w znacznie większym stopniu zagrożone są osteoporozą, dlatego powinny przyjmować witaminę D3 oraz wapń.
W tym wieku wzrasta też zagrożenie chorobami sercowo-naczyniowymi, mogą nasilać się objawy chorobowe stawów. W takich przypadkach pomocne będą odpowiednie suplementy diety i leki bez recepty: na serce układ krążenia, hemoroidy, na kości,mięśnie i stawy.
Przy pogarszającej się ostrości widzenia u seniorów można sięgnąć po suplementy wspomagające wzrok w postaci: drażetek, kapsułek, tabletek.

Nawilżacze powietrza - szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy trwa okres grzewczy, ważne jest, aby zapewnić odpowiednią wilgotność w pomieszczeniu. Zbyt suche powietrze niekorzystnie wpływa na nasz organizm, wysusza drogi oddechowe, wywołuje kaszel, osłabia system odpornościowy. Nawilżone powietrze zapewni zdrowy sen, a co za tym idzie efektywne wypoczęcie i regenerację organizmu.
Można wybrać tradycyjne nawilżacze grzejnikowe czy nawilżacze fontanny spełniające również funkcję dekoracyjną (nawilżacze i fontanny pokojowe) lub nawilżacze zasilane energią elektryczną (nawilżacze powietrza).

Waga łazienkowa - dobrze jest mieć pod kontrolą wagę swojego ciała, dlatego warto zaopatrzyć rodziców w ten produkt. Proponujemy wagi łazienkowe z bogatej oferty wzorów, kolorów i materiałów, z których zostały wykonane.

Artykuły ogrzewające, elektryczne - koc elektryczny, poduszka elektryczna, but elektryczny, tego typu wyroby emitując ciepło skutecznie rozgrzewają ciało. Posiadają działanie kojące i rozluźniające, wspomagają układ krążenia, dobrze radzą sobie z nerwobólami oraz bólami reumatycznymi. Są bardzo pomocne w rehabilitacji ruchowej.

Poduszka ortopedyczna - zapewnia właściwe ułożenie ciała podczas snu, działa profilaktycznie przeciwdziałając bólom pleców, karku. Natomiast osoby, które już borykają się z tego typu dolegliwościami np. odczuwają ucisk na szyję, budzą się z bólem karku, kręgosłupa, mają problemy ze snem, powinny zdecydowanie zaopatrzyć się w taką poduszkę. Obdarowanie bliskiej osoby tym prezentem będzie z pewnością dobrym wyborem tym bardziej, że poduszki ortopedyczne mają różne zastosowanie: pod głowę / odcinek szyjny kręgosłupa, pod nogi, pod odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Dlatego w połączeniu z dolegliwościami można dobrać właściwy produkt.

Ciśnieniomierze elektroniczne - bardzo przydatne urządzenie w domu, a w szczególności dla osób cierpiących na nadciśnienie. Proste w obsłudze, a wynik pomiaru ciśnienia jest pokazywany na wyświetlaczu. Ze względu na miejsce zakładanego mankietu na czas pomiaru dzielą się na:

  • Naramienne - mankiet zakłada się ok. 3 cm nad zgięciem łokciowym. Pomiary tym ciśnieniomierzem są dokładniejsze niż przy nadgarstkowym.
  • Nadgarstkowe - mankiet umieszcza się na nadgarstku. Pomiar tym ciśnieniomierzem jest mało dokładny. Nie jest polecany osobom starszym.

Ponadto w grupie ciśnieniomierzy elektronicznych naramiennych wyróżnia się:

  • Ciśnieniomierze automatyczne - pompowanie mankietu odbywa się automatycznie (kompresor automatyczny),
  • Ciśnieniomierze półautomatyczne - pompowanie mankietu odbywa się ręcznie przy pomocy gumowej pompki.

 


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.