Jak jeść z bulionówki z uszkami

Jak jeść z bulionówki z uszkami? [1]
Jak jeść z bulionówki z uszkami? [2]
Jak jeść z bulionówki z uszkami? [3]
Jak jeść z bulionówki z uszkami? [4]
Jak jeść z bulionówki z uszkami? [5]

Mogłoby się wydawać, że jedzenie zupy z bulionówki jest jedną z łatwiejszych form spożywania posiłku. Kiedy siadamy do obiadu przy rodzinnym stole, z talerza zjadamy ją łyżką, a z bulionówki wypijamy. Niestety, kiedy idziemy w gości lub do ekskluzywnej restauracji często zadajemy sobie pytanie, czy nasze zachowanie jest prawidłowe. Problemu nie ma jeśli bulionówka jest gładka lub o dziwnym kształcie, który uniemożliwia nam wypicie z niej wywaru jak z filiżanki, ale zaczyna się on wtedy, gdy miseczka posiada uszka. W jaki sposób powinniśmy się zatem zachować przy stole i jak jeść z bulionówki z uszkami?

Powiedzić ci coś na uszko...?

Istnieje przekonanie, że producenci bulionówek stworzyli je po to, aby ułatwić nam spożywanie rosołów. Do małej miseczki przymocowali dwa uszka, tak aby móc wypijać wywar jak z filiżanki czy kubka. Jednak na współczesnym rynku oferującym sprzęt kuchenny, jest coraz więcej różnorodnych form tych miseczek, przez co nasuwa się myśl w jaki sposób z nich jeść. I jeśli zgłębić dokładnie zasady prawidłowego zachowania się przy stole, to okazuje się, że przez większość życia zjadaliśmy zupę z bulionówek, nieprawidłowo.

Jak jeść z bulionówki z uszkami

Otóż, wypijanie rosołu z bulionówki, kiedy nie ma w niej makaronu ani warzyw może wydawać się najszybszym i najprostszym sposobem na jego spożycie. Jednak według zasad savoir- vivre, sposób jedzenia zupy zależy od naczynia w jakim została ona podana. I tak z talerza lub bulionówki, która nie ma żadnego uchwytu, zupę spożywamy łyżką i nie ma tu znaczenia czy występuje w niej makaron czy warzywa, czy jest to czysty wywar. Z filiżanek z jednym uchem najpierw jemy rosół za pomocą łyżki, a następnie jej resztkę możemy wypić. Warunek jest jednak taki, że łapiemy ją za ucho jedną ręką i podnosimy wtedy do ust. Nie wolno nam pomagać sobie przytrzymując z drugiej strony ściankę naczynia. Kiedy zupa zostaje nam podana w bulionówce z dwoma uszkami zawsze korzystamy tylko i wyłącznie z łyżki.

Według zasad savoir- vivre, nie wolno korzystać ze sposobu jaki oferują nam filiżanki. Jeśli zostanie resztka rosołu na dnie bulionówki, zostawiamy ją. Pamiętajmy, że uszka w bulionówkach są tylko i wyłącznie ozdobą tej miseczki.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.