Jak ubrać się na lodowisko?

Jak ubrać się na lodowisko? [1]
 Jak ubrać się na lodowisko? [2]
Jak ubrać się na lodowisko? [3]
Jak ubrać się na lodowisko? [4]
Jak ubrać się na lodowisko? [5]

Wiele osób chce się czuć komfortowo w stroju sportowym, nie rezygnując przy tym z modnego wyglądu. Wbrew pozorom znalezienie kompromisu pomiędzy świetnym stylem i funkcjonalnością nie jest takie trudne. W sklepach sportowych można znaleźć specjalne działy przeznaczone dla osób uprawiających sporty zimowe.

Właściwy strój na łyżwach ma istotne znaczenie. Szczególnie ważny jest jednak w odniesieniu do pierwszego wyjścia na lodowisko. Na pewno ma spory wpływ na to, czy dana osoba pokocha sport jakim jest łyżwiarstwo, czy będzie to jej pierwsza i zarazem ostatnia wizyta na lodowisku.

Na komfort jazdy wpływ mają nie tylko łyżwy, ale również ubiór. Bardzo ważna jest swoboda ruchów, a także bezpieczeństwo na lodowisku. Nie poleca się, idąc na łyżwy, wybierać pierwszej lepszej rzeczy z szafy. Do wyjścia należy się odpowiednio przygotować.

Ubranie na lodowisko

Ubranie na lodowisko

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie odzież termoaktywna, która jest nie tylko wygodna, ale także nie jest zbyt gruba. Najczęstszym błędem popełnianym przez rodziców jest ubieranie swoich pociech w bardzo masywne warstwy odzieży, czapki, a także grube i puszyste szaliki. Taki ubiór nie tylko zdecydowanie obniży komfort jazdy, ale także może doprowadzić do przegrzania się organizmu, co w konsekwencji może spowodować chorobę. Znacznie lepszą opcją jest ubranie dziecka w tzw. cebulkę. Można w ten sposób zdecydowanie lepiej kontrolować potrzeby pod kątem temperatury panującej w danym momencie na lodowisku, a także wygody.

Rekomenduje się by ubranie podczas jazdy na łyżwach przylegało do ciała. Nie można ubrać się w odzież, która będzie luźno powiewała, ponieważ stworzy zagrożenie nie tylko dla danej osoby, ale również dla pozostałych użytkowników lodowiska. Nie można także zakładać bardzo ciasnych ubrań, które krępują ruchy. Bardzo niepraktyczne są również jeansy, które długo schną, przez co stają nie niezwykle niekomfortowe.

Dodatki i akcesoria przydatne podczas wypadu na łyżwy

Dodatki i akcesoria przydatne podczas wypadu na łyżwy

Niezbędnym elementem stroju każdego łyżwiarza powinny być ochraniacze. Co prawda żadne przepisy o tym nie mówią, jednak warto się dodatkowo zabezpieczyć. Przede wszystkim w ten dodatek powinny się zaopatrzyć nie tylko dzieci, ale również początkujący łyżwiarze.

Kask, ochraniacze na łokcie i kolana powinny w zupełności wystarczyć.
Istotnym elementem ubioru są rękawiczki, które nie tylko ogrzewają dłonie, ale także bardzo pomagają łyżwiarzowi przy hamowaniu oraz w przypadku ewentualnego upadku.

Przydatnym dodatkiem, którego zabranie na lodowisko można rozważyć, jest czapka. Nie można jednak pozwolić, by nakrycie głowy zsuwało się na oczy i wpływało na ograniczenie widoczności.
Doświadczone osoby nie rekomendują również zakładać szalików, ponieważ mogą powiewać, przez co będą zasłaniały widok, a także niepotrzebnie dekoncentrowały. Szaliki mogą także wplątać się w łyżwy, co może doprowadzić do nieprzyjemnych sytuacji. Skarpetki powinny być przede wszystkim cienkie oraz bezszwowe. Jeździ się w nich znacznie przyjemniej, a także nie powodują obtarć.

Produkty


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.