Jabłuszka do zjeżdżania i ślizgi dla dzieci

Jabłuszka do zjeżdżania i ślizgi dla dzieci [1]
Jabłuszka do zjeżdżania i ślizgi dla dzieci [2]
Jabłuszka do zjeżdżania i ślizgi dla dzieci [3]
Jabłuszka do zjeżdżania i ślizgi dla dzieci [4]
Jabłuszka do zjeżdżania i ślizgi dla dzieci [5]
Jabłuszka do zjeżdżania i ślizgi dla dzieci [6]
Jabłuszka do zjeżdżania i ślizgi dla dzieci [7]
Jabłuszka do zjeżdżania i ślizgi dla dzieci [8]

Popularną alternatywą dla klasycznych sanek są różnego rodzaju wyroby z tworzywa sztucznego, nazywane ślizgami. Ich niewątpliwą zaletą jest przystępna cena i łatwość w obsłudze, która pozwala na korzystanie z nich nawet najmłodszym. Na rynku dostępnych jest kilka różnych odmian ślizgów, które pozwolą na trafienie w gusta każdego dziecka.

Jabłuszka do zjeżdżania i ślizgi dla dzieci

Najbardziej popularną odmianą ślizgów są jabłuszka, których pierwsze modele pojawiły się w Polsce jeszcze w latach 90-tych. Jak sama nazwa wskazuje, są to ślizgi o kształcie jabłka, posiadające rączkę do trzymania w czasie jazdy. Wykonane są ze średniej twardości tworzywa sztucznego. Jabłuszka są dostępne w dwóch rozmiarach, z których większy pozwala na zjeżdżanie razem z rodzicem. Istnieje również odmiana jabłuszka, która w celu lepszej amortyzacji posiada dodatkową warstwę pianki na siedzisku.

Ślizgacz dla dzieci

Inny, równie popularny rodzaj ślizgacza, posiada wygląd stylizowany na podobieństwo zwykłych sanek. Jest wykonany jednak nie z drewna, a z odpornego na uderzenia, twardego tworzywa sztucznego. Siedzisko jest odpowiednio wyprofilowane, a po bokach znajdują się hamulce ręczne, pozwalające na kontrolowanie prędkości zjazdu. W komplecie znajduje się również sznurek.

Kolejną odmianą są ślizgacze w kształcie talerzy. Wykonane są z tworzywa sztucznego i posiadają uchwyty po obu stronach, pomagające utrzymać się podczas szybkich zjazdów.

Rzadziej spotykane, ale również zapewniające dużo radości z jazdy, są dmuchane ślizgacze wyglądem przypominające ponton. Posiadają utwardzane dno oraz specjalne linki do trzymania, umieszczone po bokach. Są jednak zdecydowanie droższe niż ich odpowiedniki opisane wyżej.

Ciekawostką są też hulajnogi śnieżne, które zamiast kół posiadają płozy. Skrętna kierownica pozwala na kontrolowanie kierunku jazdy. Tutaj cena też będzie wyższa w porównaniu z prostymi ślizgami z tworzyw sztucznych.

Jabłuszka i ślizgi do zjeżdżania

Niezależnie od modelu, wszystkie ślizgacze dostępne są w szerokiej gamie żywych kolorów, które przyciągają uwagę przede wszystkim najmłodszych użytkowników. Niektóre firmy dodają kolorowe nadruki z bohaterami kreskówek, by uczynić swoje produkty jeszcze bardziej atrakcyjnymi.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.