Jak zorganizować kulig? Czego będziemy potrzebować?

Jak zorganizować kulig? Czego będziemy potrzebować? [1]
Jak zorganizować kulig? Czego będziemy potrzebować? [2]
Jak zorganizować kulig? Czego będziemy potrzebować? [3]
Jak zorganizować kulig? Czego będziemy potrzebować? [4]
Jak zorganizować kulig? Czego będziemy potrzebować? [5]

Kulig to z pewnością niezwykłe wydarzenie nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Każdy ma w sobie coś z dziecka i lubi spędzać czas na świeżym powietrzu. Istnieje kilka rodzajów kuligu. Każdy charakteryzuje się troszeczkę innym rodzajem transportu, jednak na każdy trzeba się ciepło ubrać i odpowiednio przygotować.

Co należy wziąć na kulig?

Co należy wziąć na kulig?

Bielizna termoaktywna - to ona zabezpiecza całe ciało przed wychłodzeniem. Wiele ludzi uważa, że bielizna termoaktywna jest zbyt cienka, aby chronić ciało przed dużym mrozem. To błąd, ponieważ nie chodzi tutaj o grubość, ale o jakość ubrania. Bielizna termoaktywna jest wykonana ze specjalnej tkaniny, która zatrzymuje ciepło przy ciele. Warto więc zakupić bieliznę termoaktywną. Można ją zakładać w bardzo chłodne dni pod ubranie oraz na przykład na narty, czy łyżwy.

Ciepła kurtka - to druga najważniejsza część garderoby na każdy kulig. Chroni ona ciało przed wychłodzeniem i zabezpiecza przed możliwymi otarciami. Na kulig warto wybrać kurtkę, która jest stara i znoszona, ponieważ nowa kurtka może ulec zniszczeniu, zwłaszcza kiedy będziemy się szybko przemieszczać i upadać z sanek.

Rękawice - ochrona rąk w przypadku kuligu jest niezwykle ważna. Podczas upadku człowiek instynktownie chce się obronić rękami przed upadkiem, jednak w kontakcie z lodem, czy śniegiem może dojść nie tylko do groźnych uszkodzeń skóry w postaci otarć, ale również do odmrożenia kończyny. To bardzo niebezpieczne. Odmrożenie kończyny może wiązać się z poważnymi komplikacjami zdrowotnymi.

Czapka - ochrona uszu i głowy jest również niezwykle ważna. Przez głowę ucieka najwięcej ciepła i jest to bardzo niebezpieczne. Warto zastanowić się nad zakupem porządnej czapki, która nie będzie spadać podczas jazdy i która będzie w sposób prawidłowy chronić naszą głowę przed możliwym wychłodzeniem.

Termos z ciepłym napojem - zabranie termosu na kulig to świetna opcja. Dzięki temu podczas postoju będziemy mogli ogrzać organizm na przykład ciepłą herbatą. Zwłaszcza dzieci powinny spożywać ciepłe płyny, kiedy wybierają się na tego typu przygodę.

O czym jeszcze należy pamiętać, kiedy wybieramy się na kulig?

O czym jeszcze należy pamiętać, kiedy wybieramy się na kulig?

Pamiętać należy również o kwestiach, takich jak stan techniczny sanek, czy liny, do której będą przymocowane sanki. Ważną kwestią jest oczywiście również odpowiednie zabezpieczenie wszystkich sanek biorących udział w kuligu.

Samochód nie powinien jechać zbyt szybko, aby zminimalizować ryzyko poważnych urazów w przypadku gdyby komuś przytrafił się upadek. Niektóre dzieci mają uraz po takiej przygodzie. W samochodzie powinna jechać również osoba nadzorująca to, czy z sanek nie spadła jakaś osoba.
Kwestie bezpieczeństwa są niezwykle ważne. Kulig to wspaniała przygoda, jednak nieodpowiedzialność może być w tym przypadku bardzo dotkliwa, zwłaszcza jeżeli w kuligu biorą udział dzieci.

Produkty


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.