Sanki dla dzieci

Sanki dla dzieci [1]
Sanki dla dzieci [2]
Sanki dla dzieci [3]
Sanki dla dzieci [4]
Sanki dla dzieci [5]
Sanki dla dzieci [6]

Jazda na sankach to dla dzieci niezapomniane chwile i wspomnienia na całe życie. Żeby jednak były to wspomnienia dobre, należy zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych wybierając najbardziej odpowiedni rodzaj sprzętu zimowego.

Sanki

Sanki

Najważniejszym czynnikiem przy zakupach sanek dla dzieci jest ich wiek. Dla najmłodszych dzieci najlepsze będą klasyczne drewniane sanki z oparciem. Dobrze jakby były wykonane z drewna dębowego lub bukowego i pokryte wodoodpornym lakierem. Tańsze sanki często zbudowane są z drewna sosnowego, które jest wyraźnie mniej wytrzymałe. Płozy powinny mieć przybite od spodu metalowe okucia, które chronią przy kontakcie z twardą nawierzchnią i przedłużają żywotność samych sanek, a także poprawiają ich ślizg. Oparcie powinno być odpowiednio wyprofilowane i szerokie na tyle, by pomieściło dziecko ubrane w kombinezon i owinięte kocem. Zamiast koca można też użyć specjalnego śpiwora na sanki (niektóre modele sanek są sprzedawane w kompletach ze śpiworami).

Niezależnie od wybranego rodzaju ocieplenia należy zadbać o to, żeby dziecko było przypięte pasami bezpieczeństwa do siedzenia. Barierki znajdujące się po obu stronach sanek oraz brak ostrych krawędzi to również dobre dodatki zwiększające bezpieczeństwo. Same sanki niekoniecznie trzeba ciągnąć za sobą. Po wyposażeniu w tzw. pchacze można pchać sanki przed sobą podobnie jak wózek.

Dla dzieci w wieku przedszkolnym, które po raz pierwszy próbują swoich sił w samodzielnych zjazdach, lepsze będą lekkie sanki bez oparcia. Waga jest istotna z uwagi na to, że dziecko będzie musiało samodzielnie wciągać sanki po każdym zjeździe z powrotem na górę.

Nartosanki

Nartosanki

Alternatywą dla klasycznych sanek są coraz bardziej popularne na naszym rynku nartosanki. Przeznaczone dla dzieci powyżej czwartego roku życia, które potrafią już samodzielnie kierować takim pojazdem.

Nartosanki wyglądem przypominają skuter śnieżny. Różnią się od zwykłych sanek przede wszystkim kierownicą i obecnością trzeciej, skrętnej płozy. Tu warto wspomnieć o wysokiej jakości plastiku HDPE, z którego powinna być wykonana płoza i pozostałe plastikowe elementy nartosanek. Wiele modeli jest również wyposażonych w hamulec ręczny. Oprócz tego, podobnie jak w zwykłych sankach, można znaleźć linkę do ciągnięcia (zazwyczaj automatycznie zwijaną). W niektórych modelach istnieje również możliwość doczepienia fotelika. Do zestawu często dołączone są też naklejki do dekoracji nartosanek przez dziecko.

Standardowe nartosanki wytrzymują obciążenie do 100 kg, a czasem więcej. Umożliwia to korzystanie z nich przez dwoje dzieci jednocześnie lub rodzica razem z dzieckiem.

Większość producentów zaleca używanie nartosanek w połączeniu z kaskiem.

Akcesoria do sanek

Akcesoria do sanek

Specjalny śpiwór na sanki to przydatne akcesorium na zimowe wyprawy z najmłodszymi. Powinien być uszyty z wodoodpornego materiału i być przystosowany do przypinania pasami bezpieczeństwa. Oprócz śpiworów, w oddzielnej sprzedaży znaleźć można również sznurki, kaski, a także pchacze i foteliki, które pozwalają zwykłe sanki zmienić w wersję dla małego dziecka.

Produkty

Zmień produkt
Niedostępny
 

koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.