Gumy do ćwiczeń - dlaczego warto je mieć w swoim domu

Gumy do ćwiczeń - dlaczego warto je mieć w swoim domu [1]
Gumy do ćwiczeń - dlaczego warto je mieć w swoim domu [2]
Gumy do ćwiczeń - dlaczego warto je mieć w swoim domu [3]
Gumy do ćwiczeń - dlaczego warto je mieć w swoim domu [4]
Gumy do ćwiczeń - dlaczego warto je mieć w swoim domu [5]

Skuteczność treningu jest uzależniona od wyboru odpowiednich ćwiczeń. Warto skorzystać z profesjonalnych akcesoriów do uprawiania sportu, dzięki którym z łatwością zadbasz o doskonałą kondycję i wypracujesz wymarzoną sylwetkę. Jeśli szukasz praktycznych i wielofunkcyjnych propozycji, koniecznie zwróć uwagę na gumy do ćwiczeń. Są one świetnym wyborem zarówno dla osób początkujących, jak i dla wytrawnych sportowców.

Gumy do ćwiczeń – alternatywa dla siłowni

Wiele osób uważa, że treningi przeprowadzane na siłowni z wykorzystaniem profesjonalnych maszyn są najbardziej efektywne. Tymczasem korzystanie z ciężkiego sprzętu wcale nie jest konieczne, aby osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty. Wystarczy sięgnąć po akcesoria o wielofunkcyjnym zastosowaniu, które podobnie jak specjalistyczne maszyny pozwalają wzmocnić ciało na różnych płaszczyznach. Pod tym kątem niezastąpione okażą się gumy oporowe do ćwiczeń. Jak je używać, aby maksymalnie wykorzystać ich wielofunkcyjny potencjał? Wszystko zależy od rodzaju wykonywanej aktywności. Gumom nie sposób odmówić uniwersalnego charakteru – sprawdzają się podczas rozgrzewki, przy treningach nakierowanych na wzmacniane wybranych partii ciała, podczas rozciągania czy w ćwiczeniach wyszczuplających. Stanowią doskonałą alternatywę dla ćwiczeń na siłowni, pozwalając na podjęcie dowolnej aktywności w każdym miejscu.

Kto może korzystać z gum do ćwiczeń?

W przeciwieństwie do profesjonalnych sprzętów sportowych nasze gumy do ćwiczeń Sensei mogą być wykorzystywane przez amatorów. Są świetnym rozwiązaniem dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z regularnymi treningami. Sprawdzą się w roli podstawowego przyrządu do ćwiczeń, przygotowując ciało do bardziej intensywnych aktywności. Gumy oporowe można bez problemu dostosować do swojej kondycji. Stanowią doskonały wybór nawet dla młodzieży i seniorów. Jednocześnie cieszą się ogromną popularnością także wśród profesjonalnych sportowców, którzy wykorzystują je na przykład do ćwiczeń fitness czy full body workout. Najważniejszą kwestią jest dostosowanie ich rodzaju do indywidualnych oczekiwań oraz wydolności organizmu. Pod tym kątem należy wziąć pod uwagę przede wszystkim siłę oporu. Poszczególne rodzaje gum oporowych Sensei są dedykowane wzmacnianiu wybranych partii mięśni. Przykładowo, warianty MINI, LADY czy HIP BANDS świetnie sprawdzają się przy treningach nakierowanych na dolne części ciała. Z kolei z myślą o górnych mięśniach lepiej sięgnąć po modele YOGA lub POWER BANDS. Warto zwrócić uwagę na zestawy gum do ćwiczeń pozwalające na dostosowanie konkretnego obciążenia do poziomu trudności treningu.

Jak gumy do ćwiczeń wpływają na ciało?

Regularne korzystanie z gum oporowych pozwala szybko osiągnąć widoczne rezultaty. W zależności od podejmowanych ćwiczeń prezentowane akcesoria sprawdzą się na przykład w treningu rozciągającym, wzmacniającym, spalającym tkankę tłuszczową lub dedykowanym na konkretne partie ciała. Z ich pomocą uda Ci się szybko wyrzeźbić wybrane partie mięśni. Sprawdzają się w ćwiczeniach nakierowanych na przykład na wzmocnienie mięśni brzucha, pośladków, nóg czy ramion. Z ich pomocą masz szansę wyrzeźbić wybrane partie ciała lub zadbać o całą sylwetkę. Warto podkreślić, że specyficzna konstrukcja gum pozwala na podejmowanie ruchu z myślą o rzadko aktywizowanych obszarach mięśni. Trening z gumami rozporowymi to doskonałe rozwiązanie nawet dla amatorów sportów wyczynowych, którzy najchętniej sięgają po krótsze warianty. Takie akcesoria zapewniają wyższy poziom oporu i są niezastąpione między innymi w ćwiczeniach nakierowanych na poprawę motoryki lub aktywności typu crossfit.

Przykładowe ćwiczenia z gumami rozporowymi

Zastanawiasz się, jak w praktyce najlepiej wykorzystać gumy rozporowe? Są one niezastąpione w różnych formach aktywności i nie sposób odmówić im uniwersalnego charakteru. Jeśli zależy Ci na wzmocnieniu górnych partii ciała, warto zastosować gumę do ćwiczeń nakierowanych na triceps – w pozycji stojącej przytrzymujesz ją stopą, łapiesz ją z tyłu, zginając ramiona i prostujesz sylwetkę ku górze. Ciekawym pomysłem jest także rozciąganie za plecami lub równomierne wznoszenie ramion przy jednoczesnym przyciskaniu gumy stopami. Jeżeli natomiast Twoim celem jest wyrzeźbienie dolnych obszarów ciała, możesz zdecydować się na wykonywanie przysiadów, mostków albo klasycznego odwodzenia nóg. Pod kątem wysmuklenia całej sylwetki najlepiej wykorzystać gumę do skrętoskłonów typu russian twist, zaczepiając ją o stopy.

Doświadczeni trenerzy nie mają wątpliwości, że dzięki gumom do ćwiczeń można najlepiej poznać swoje ciało, trenując wyłącznie w oparciu o siłę własnych mięśni. Nic dziwnego, że prezentowane akcesoria szybko znalazły zastosowanie w różnych formach aktywności, takich jak crossfit, joga, fitness, ćwiczenia wzmacniające, a nawet ćwiczenia o charakterze rehabilitacyjnym. Najważniejsze, aby wybór gum oporowych był podyktowany aktualną kondycją fizyczną i indywidualnymi oczekiwaniami. Realizuj swoje cele treningowe wraz z gumami!

Produkty


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.