Torba sportowa – na siłownię, fitness i nie tylko

Torba sportowa – na siłownię, fitness i nie tylko [1]
Torba sportowa – na siłownię, fitness i nie tylko [2]
Torba sportowa – na siłownię, fitness i nie tylko [3]
Torba sportowa – na siłownię, fitness i nie tylko [4]
Torba sportowa – na siłownię, fitness i nie tylko [5]

Od kilku lat można zaobserwować zwiększone zainteresowanie fitnessem i siłowniami. Kobiety i mężczyźni dbają o zdrowie i upiększają swoje sylwetki, dostosowując rodzaj ćwiczeń do potrzeb i możliwości. Kupują stroje treningowe, koszulki termoaktywne, specjalne buty sportowe do stacjonarnych ćwiczeń, bidony na wodę i wiele innych rzeczy uznawanych za niezbędne podczas korzystania z siłowni czy uczęszczania na fitness. Pozostaje jednak jeszcze jeden, bardzo ważny element – torba sportowa. Odpowiednio dobrana i dopasowana do potrzeb podniesie komfort i usprawni korzystanie ekwipunku.

Pojemność - by wszystko swobodnie zapakować

W torbie sportowej musi zmieścić się wiele rzeczy, niekoniecznie ciężkich, ale za to dużych, np. ręcznik lub karimata. W związku z tym torba powinna być wystarczająco duża, żeby wszystko pomieścić. W końcu jaki byłby sens torby sportowej, jeśli część rzeczy trzeba by nieść w rękach lub wziąć dodatkowy plecak?

Funkcjonalna torba sportowa powinna mieć minimum 30 litrów. Jej ostateczna wielkość zależy w dużej mierze od ewentualnych dodatkowych akcesoriów lub sprzętów. Warto się też zastanowić, czy torba sportowa będzie służyć jako torba wyjazdowa – zarówno na wyjazdy sportowe, jak i turystyczno-rekreacyjne. W tej sytuacji lepiej wybrać nieco większy model, aby oprócz rzeczy na zajęcia, zmieścił się też np. komplet ubrań na zmianę.

Usztywnienie - wygoda i funkcjonalność

Torba sportowa powinna być usztywniona, przynajmniej na dnie. Dzięki temu rzeczy nie będą się przesuwać ani gnieść. Poza tym taka torba jest stabilniejsza i nie składa się jak harmonijka po założeniu na ramię.

Materiał - by torba służyła przez długie lata

Torby sportowe znanych marek na ogół są robione z dobrych, wytrzymałych materiałów o pewnej odporności na wodę. Jeśli jednak mocno eksploatujesz torbę, to warto zainwestować w torbę z porządnego wodoodpornego materiału. Tego typu torby są dużo mocniejsze, lepiej zszyte i zapewniają wysoką jakość oraz standard.

W przypadku nieznanych firm warto sprawdzić, z czego została wykonana torba, ponieważ może się okazać, że szybko puści na szwach lub po prostu się popruje.

Warto też zdecydować się na torbę w ciemniejszych kolorach. Na siłowni czy sali gimnastycznej często rzuca się torbę na ziemię, więc prędzej czy później będzie widać na niej brud. Lepiej, żeby nastąpiło to później, prawda?

Pasek - wygodny transport

Torbę sportową najczęściej nosi się na ramieniu, dlatego koniecznie musisz sprawdzić, czy pasek dobrze dopasowuje się do Twojego ramienia. Dobrze jeśli jest gruby i odpowiednio wyściełany w miejscu styku z barkiem. Należy też sprawdzić szerokość. Pasek nie może być szerszy od ramienia, ponieważ będzie się zsuwać ani zbyt cienki – inaczej będzie się wbijać w skórę.

Dodatkowe kieszenie - miejsce na przydatne drobiagi

Dodatkowe kieszenie zawsze się przydają i torba sportowa nie jest wyjątkiem. Świetnie sprawdzi się trochę większa zewnętrzna kieszeń na bidon lub butelkę wody. Z kolei mniejsza kieszeń przyda się na dokumenty lub kartę/bransoletkę umożliwiającą wejście na siłownię.

Jeśli torba ma wewnętrzne kieszenie, to można je wykorzystać na rozdzielenie czystych i brudnych rzeczy po treningu.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.