Jak dobrać poduszkę ortopedyczną?

Jak dobrać poduszkę ortopedyczną? [1]
Jak dobrać poduszkę ortopedyczną? [2]
Jak dobrać poduszkę ortopedyczną? [3]
Jak dobrać poduszkę ortopedyczną? [4]
Jak dobrać poduszkę ortopedyczną? [5]

W sklepach specjalistycznych mamy do wyboru wiele rodzajów poduszek ortopedycznych. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie zdecydować, który model będzie dla nas najlepszy.

Wchodząc do sklepu ze sprzętem rehabilitacyjnym, zastanawiamy się bardzo często, która z poduszek ortopedycznych będzie dla nas idealna. Musimy wiedzieć, że istnieje ich wiele, a dzieli się je nie tylko ze względu na rozmiar (średnia, duża) oraz wypełnienie (materiał, który znajduje się w środku), ale przede wszystkim ze względu na przeznaczenie. Tutaj możemy wybierać spośród wielu wariantów poduszek: uniwersalnych, pod głowę lub odcinek szyjny kręgosłupa, pod odcinek lędźwiowy oraz pod nogi.

Poduszki uniwersalne

Poduszki uniwersalne to doskonałe rozwiązanie dla osób, które poszukują dobrej jakości produktu, jednak nie przeznaczonego dla specyficznego użytku ani dla ochrony konkretnej części ciała. Pozwala ona na zachowanie wysokiego komfortu snu wraz z leczniczym działaniem na kręgosłup. Dzięki uniwersalnemu kształtowi, taka poduszka jest przydatna dla użytkowników w każdym wieku oraz o różnej budowie ciała. Podobnie, nie ma tutaj również rozróżnienia ze względu na płeć. Taka poduszka zapobiega zesztywnieniu barku oraz szyi oraz pozwala na ulgę w momencie napięcia mięśni lub szyi, co oznacza również zniwelowanie występowania bólów głowy zaraz po wstaniu z łóżka.

Poduszki pod głowę lub odcinek szyjny kręgosłupa

Przeznaczone są w szczególności do wykorzystania przez osoby, które cierpią z powodu bólu kręgosłupa. Taka poduszka posiada specjalny kształt – są wyprofilowane w taki sposób, aby odciążać odcinek szyjny kręgosłupa. Zazwyczaj są wyższe w swojej dolnej części, a niższe w miejscu, w którym ma się znajdować głowa. Jak twierdzą specjaliści, taka pomoc może zapobiec również występowaniu bólu barków, jednak nie powinna być ona używana cały czas, ponieważ zadaniem poduszki ortopedycznej jest jednak zwalczanie nieprzyjemnych dolegliwości bólowych oraz odciążenie kręgosłupa.

Poduszki pod odcinek lędźwiowy kręgosłupa

Przydają się osobom, które narażone są na bóle kręgosłupa związane z ciągłym siedzeniem. Z tego powodu, są one powszechnie wykorzystywane przez pracowników biurowych, kierowców oraz przedstawicieli wielu innych zawodów, a niekiedy bywają wykorzystywane również w leczeniu dyskopatii i bólu kręgosłupa. Jej zadaniem jest przywrócenie i utrzymanie odpowiedniej pozycji kręgosłupa podczas siedzenia.

Kształt poduszki pod odcinek lędźwiowy powinien zostać dobrany w taki sposób, aby doskonale wypełniał przestrzeń pomiędzy ciałem użytkownika oraz oparciem krzesła. W sklepach można spotkać poduszki wysokie oraz niskie. Te drugie doskonale nadają się dla osób niższych niż 1,8 m wzrostu.

Poduszki pod nogi

Tego typu poduszki mogą być stosowane przez osoby, które potrzebują odciążyć nogi po ciężkim dniu siedzącej pracy. Niektóre z nich mogą być również pomocne jako profilaktyka w schorzeniach układu żylnego oraz przy zapaleniach zakrzepowych kończyn dolnych.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.