Woda morska do nosa

Woda morska do nosa [1]
Woda morska do nosa [2]
Woda morska do nosa [3]
Woda morska do nosa [4]
Woda morska do nosa [5]

Nie od dziś wiadomo, że kąpiel w morzu korzystnie wpływa na stan naszych zatok. Po pierwsze woda morska posiada w swoim składzie naturalne pierwiastki, takie jak: cynk, potas, magnez, miedź, selen, siarka i żelazo. Po drugie woda morska rozpuszcza zalegające w zatokach złogi starego śluzu, który w dłuższej perspektywie może stać się przyczyną zapalenia zatok. Dzieje się tak, dlatego że zalegający śluz może stać się pożywką dla drobnoustrojów.

To nie jedyne korzystne działanie wody morskiej, gdyż w przypadku infekcji górnych dróg oddechowych, jej zastosowanie pozwala również złagodzić obrzęk śluzówki nosa, co udrażnia nos i ułatwia oddychanie.

Na rynku dostępne są następujące preparaty do nosa z wodą morską:

  • izotoniczny roztwór wody morskiej,
  • hipertoniczny roztwór wody morskiej.

Izotoniczny roztwór wody morskiej

Roztwór o ciśnieniu osmotycznym równym ciśnieniu panującemu w organizmie. Taki roztwór wody morskiej doskonale oczyszcza i nawilża błonę śluzową nosa.

Hipertoniczny roztwór wody morskiej

Roztwór o ciśnieniu osmotycznym wyższym od ciśnienia panującego w organizmie. Taki roztwór wody morskiej zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa, udrażniając go.

Woda morska dla dzieci i dorosłych

Zaletą wody morskiej jest również fakt, że może być stosowana zarówno przez dorosłych, jak i dzieci, a nawet niemowlęta. Przede wszystkim izotoniczny roztwór wody morskiej może być używany bez ograniczeń u każdego, np. jako element codziennej higieny nosa. Działa antyseptycznie oczyszczając śluzówkę z zanieczyszczeń, pyłków, wydzielin i drobnoustrojów.

Nie należy natomiast przesadzać z używaniem hipertonicznego roztworu wody morskiej. Jego stosowanie powinno być ograniczone do sytuacji niedrożności nosa. Ponadto zależnie od preparatu różna jest granica wiekowa zastosowania takiego preparatu.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.