Jak pachną Święta Bożego Narodzenia?

Jak pachną Święta Bożego Narodzenia? [1]
Jak pachną Święta Bożego Narodzenia? [2]
Jak pachną Święta Bożego Narodzenia? [3]
Jak pachną Święta Bożego Narodzenia? [4]
Jak pachną Święta Bożego Narodzenia? [5]

Dekoracje świąteczne kojarzą się zazwyczaj z choinką, stroikami, girlandami oraz charakterystycznym oświetleniem. Aby jednak stworzyć pełną kompozycję, potrzebny jest jeszcze jeden element. Tym tajemniczym i nieuchwytnym składnikiem jest zapach. Woń lasu, korzennych przypraw, świeżo upieczonego ciasta i cytrusów, tworzą iście bajeczną mieszankę. Jej uzupełnieniem lub wzmocnieniem mogą być olejki i świece zapachowe przeznaczone do aromaterapii.

Terapia zapachami to dziedzina mająca w swym arsenale naprawdę niesamowite narzędzia. O tym, że nie należy ignorować mocy zapachów można przekonać się podczas trywialnej wizyty w sklepie. Wiele sieciówek korzysta z usług profesjonalnych firm, tworzących dla nich charakterystyczne kompozycje zapachowe. To, że w danym sklepie pachnie w charakterystyczny sposób nigdy nie jest dziełem przypadku.

Zostawiając jednak komercyjne zastosowania, warto zastanowić się jak wykorzystać potencjał drzemiący w aromaterapii, do zbudowania świątecznego nastroju w domowym zaciszu.

Świąteczna aromaterapia [1]

Zadanie to jest to stosunkowo proste w przypadku tradycyjnego podejścia do Świąt Bożego Narodzenia. Takie elementy jak żywa choinka, sianko czy aromatyczne, świeżo upieczone ciasto, dostarczą sporą dawkę bodźców zapachowych. Czasem jednak warto zadbać o dodatkowe źródła aromatu.

Świąteczna aromaterapia [2]

Wśród charakterystycznych zapachów świątecznych nie może zabraknąć nut cytrusowych, koniecznie z uwzględnieniem mandarynki, a także cynamonu, goździków oraz aromatu piernika.

Głównym narzędziem aromaterapii są olejki eteryczne. Ich możliwości są zaiste niezwykłe. Poza wspaniałym zapachem, który poprawia nastrój i samopoczucie, olejki eteryczne mogą mieć np. działanie dezynfekujące.
Aby cieszyć się zapachem olejków wystarczy małe naczynko, przystosowane do podgrzewania w nim cieczy. Do naczynia z wodą dodaje się kilka kropel wybranego olejku, a następnie umieszcza się je nad małą świeczką do podgrzewaczy. I gotowe, nie potrzeba nic więcej.

Świąteczna aromaterapia [3]

Alternatywą dla olejków eterycznych są świece zapachowe do aromaterapii. Ich dodatkowym atutem jest fakt, że same świece są bardzo popularnym elementem dekoracji świątecznych. W wersji zapachowej pełnią więc podwójną rolę.

Powinno się również pamiętać, że zapachy mają moc przywoływania wspomnień. Dlatego nie warto się dłużej zastanawiać i już teraz skomponować własny zestaw, który sprawi, że świąteczna atmosfera zawita do domu na długo przed Bożym Narodzeniem.

Produkty


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.