Zioła na oczyszczanie organizmu

Zioła na oczyszczanie organizmu
Zioła na oczyszczanie organizmu: bambus
Zioła na oczyszczanie organizmu: bratek polny
Zioła na oczyszczanie organizmu: krwawnik pospolity
Zioła na oczyszczanie organizmu: ostropest plamisty
Zioła na oczyszczanie organizmu: ostrożeń

Oczyszczaniu organizmu ze złogów oraz substancji niekorzystnie wpływających na jego funkcjonowanie z roku na rok przybywa grono zwolenników. Oczyszczenie organizmu za pomocą ziół nie tylko sprawia, że czujemy się lepiej, ale jednocześnie powoduje utratę wagi.

W przypadku diety oczyszczających organizm zalecane jest spożywanie mieszanek ziołowych, które usprawniają procesy wydalania toksyn, trawienne oraz regeneracyjne. W ich skład wchodzi wiele ziół, które, również w formie samodzielnych naparów, pozwolą nam na skuteczne pozbycie się niekorzystnych substancji pochodzących z procesów przemiany materii. Najważniejsze z nich zostały przedstawione poniżej.

Bambus

Wyciąg z bambusa znajduje szerokie zastosowanie nie tylko w kosmetologii (likwidowanie trądziku oraz cellulitu), ale jednocześnie jest niezwykle skuteczny w przypadku diety oczyszczającej. Zawiera wiele substancji niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu: wapń, magnez, żelazo, krzem, witaminy. Jest szczególnie znany ze swoich właściwości odtruwających i chroniących komórki, a także uodparniających.

Bratek polny

Zwany inaczej fiołkiem trójbarwnym. Jest skuteczny w walce z wieloma chorobami, zwalcza trądzik oraz uszczelnia naczynia krwionośne. Herbatka przygotowana z jego suszu ma przede wszystkim działanie moczopędne oraz oczyszczające, przez co drogi moczowe oczyszczają się ze złogów i toksyn. Biorąc po uwagę to, że bratek ma również działanie przeciwzapalne, wspomaga on leczenie zapalenia pęcherza.

Krwawnik pospolity

W leczeniu wykorzystuje się najczęściej suszone kwiaty krwawnika pospolitego zebrane w czasie kwitnienia. Mają one właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjnie, żółciotwórcze oraz przeciwkrwotocznie. Olejek tłoczony z kwiatostanów krwawnika zawiera wiele korzystnych dla nas substancji. Są to między innymi flawonoidy, garbniki, kwasy organiczne, cholina. Krwawnik pomaga oczyścić organizm poprzez intensyfikację pocenia się. Wzmaga usuwanie toksyn przez pory skóry.

Ostropest plamisty

Ostropest plamisty to roślina, która swoim wyglądem przypomina oset. Spektrum zastosowania go jako rośliny leczniczej jest bardzo duże. Pomaga ona w chorobie alkoholowej, która wymaga kuracji wspomagającej odnowę komórek wątroby. Zalecany jest również przy wspomaganiu pracy wątroby w przypadku złej diety. Sylimarina zawarta w wyciągu z krwawnika wspomaga usuwanie toksyn z organizmu, przez co ostropest wykorzystywany jest szeroko w chemioterapii, kiedy istnieje ryzyko zniszczenia wątroby.

Ostrożeń

Jest to roślina niezwykle rozpowszechniona w naszym kraju. Napar z jej kwiatów ma działanie odtruwające, żółciotwórcze oraz żółciopędne. Jego zadaniem jest wspieranie wątroby w jej funkcji odtruwającej organizm. Napary z ostrożnia wspomagają oczyszczanie organizmu ze złogów oraz toksyn. Roztwór na bazie ostrożnia stosować można także zewnętrznie - do kąpieli czy przemywania twarzy i rąk.

Co jeszcze możesz wykorzystać?

Do oczyszczania organizmu możemy wykorzystać również powszechnie znaną pokrzywę zwyczajną. Pomaga ona w pozbyciu się złogów kwasu moczowego oraz toksyn. Ponadto działa antybakteryjnie. Również skrzyp polny ma właściwości oczyszczające i moczopędne. Wraz ze zwiększeniem ilości wydalanego moczu, usuwa również moczany. Z kolei tarnina to powszechnie stosowany lek przeczyszczający oraz zapobiegający dolegliwościom układu moczowego. Skutecznie reguluje przemianę materii.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.