Zioła na uspokojenie

Zioła na uspokojenie
Zioła na uspokojenie: Borówka czernica
Zioła na uspokojenie: Dziurawiec zwyczajny
Zioła na uspokojenie: Głóg
Zioła na uspokojenie: Koniczyna czerwona
Zioła na uspokojenie: Kozłek lekarski
Zioła na uspokojenie: Melisa
Zioła na uspokojenie: Rutwica lekarska
Zioła na uspokojenie: Tatarak zwyczajny
Zioła na uspokojenie: Wilcza kora

Współczesny tryb życia bywa bardzo stresujący. Aby coś osiągnąć, trzeba wiele poświęcić, w tym czas potrzebny na sen i odpoczynek. Jeśli czujesz się zmęczony, podenerwowany, masz wrażenie, że jesteś nieadekwatnie pobudzony lub masz trudności z zasypianiem, to warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób zminimalizować te negatywne odczucia. Istnieje kilka możliwości, a jedną z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych metod, szczególnie wtedy, gdy dopiero pojawiają się objawy, są zioła na uspokojenie.

Borówka czernica

Borówka czernica, nazywana też jagodą czarną, jest bardzo popularnym owocem rosnącym w wielu polskich lasach. Jest bardzo smaczna, więc można ją jeść bez konieczności maskowania smaku. Napar z liści borówki wpływa na poprawę apetytu, a kąpiel przygotowana z liści i gałązek działa kojąco na cały organizm. Wycisza i pomaga się zrelaksować. Oczyszcza umysł z negatywnych myśli, a ciału pomaga się rozluźnić. Z kolei owoce borówki czernicy wspomagają leczenie cukrzycy i doskonale sprawdzają się przy zaparciach i biegunkach.

Dziurawiec zwyczajny

Dziurawiec jest powszechnie wykorzystywany w celach leczniczych już od czasów starożytnych. Wykazuje liczne właściwości uspokajające i wyciszające, dlatego stosuje się go przy nerwicach i wszelkiego rodzaju rozdrażnieniach. Równie dobrze sprawdza się u osób ze stanami lękowymi oraz niepokojami. Dziurawiec jest też wykorzystywany jako składnik leków przeciwdepresyjnych.

Dziurawca nie powinno się łączyć z niektórymi lekami, dlatego skonsultuj się z lekarzem, jeśli chcesz rozpocząć regularne przyjmowanie tego naturalnego produktu na nerwy i depresję.

Głóg

Głóg jest rośliną, którą często można znaleźć w Polsce, ale nie wszyscy zdają sobie sprawę z jego leczniczych właściwości. Do najbardziej charakterystycznych właściwości należy wspieranie procesu leczenia chorób serca, szczególnie choroby wieńcowej. Kwiaty i owoce głogu przydadzą się też osobom z nadciśnieniem. Z kolei napary z kwiatów głogu wspaniale uspokajają i wyciszają. Sprawiają, że ciało się odpręża i znika wszelki ból wywołany zbytnim napięciem mięśni.

Koniczyna czerwona

Koniczyna czerwona rośnie właściwie wszędzie, jednak jej właściwości nie są powszechnie znane. W medycynie naturalnej wykorzystuje się kwiaty koniczyny. Napar z kwiatów można stosować podczas przeziębienia, działa oczyszczająco na cały organizm. Jednak do najważniejszych zalet koniczyny zaliczyć należy łagodzenie skutków menopauzy. Powstrzymuje fale gorąca i stabilizuje poziom hormonów. Koniczyna sprowadza na kobietę spokój, a dodana do kąpieli pomaga uzyskać stan relaksu i odprężenia. Nie powinna być stosowana przez kobiety w ciąży.

Kozłek lekarski

Kozłek lekarski jest lepiej znany jako waleriana. Powszechnie stosuje się go w celu wyciszenia organizmu i obniżenia poziomu stresu. Kozłek sprawia, że człowiek się odpręża i rozluźnia, więc doskonale sprawdza się u osób z nerwicami. Walerianę poleca się też osobom cierpiącym na trudności z zasypianiem. Oprócz tego korzeń kozłka usprawnia pracę układu pokarmowego i łagodzi bóle menstruacyjne. Nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży i osoby prowadzące pojazdy mechaniczne.

Melisa

Melisa jest jednym z najbardziej popularnych środków na uspokojenie. Niejednokrotnie pije się herbatę z melisy, by ukoić nerwy lub ochłonąć po męczącym dniu w pracy. Właściwości lecznicze melisy są na tyle silne, że może być stosowana przy leczeniu nerwicy i podczas trudności z zasypianiem. Napar z liści melisy wypity wieczorem sprowadza na człowieka spokojny i niczym niezmącony sen. Dodatkowo melisa usprawnia pracę układu pokarmowego, szczególnie procesów trawiennych. Jest bezpieczna i może być stosowana przez kobiety w ciąży.

Rutwica lekarska

Rutwica lekarska jest stosowana jako dodatkowy środek przy leczeniu cukrzycy i nadciśnienia. Oprócz tego wspomaga proces trawienia, produkując żółć oraz ma właściwości przeciwgorączkowe. Rutwica jest stosowana przez kobiety karmiące piersią, ponieważ zwiększa laktację. Oczyszczające właściwości rutwicy sprawiają, że jest doskonałym środkiem uspokajającym. Dodana do kąpieli rozluźnia mięśnie i odpręża całe ciało.

Tatarak zwyczajny

W lecznictwie wykorzystuje się kłącza tataraku zwyczajnego, które mają bardzo silny aromat. Kłącze może mieć do 5,5% olejku eterycznego, więc doskonale nadaje się do ukojenia nerwów i poprawy ogólnego stanu fizycznego i psychicznego. Ma właściwości wzmacniające, uspokajające i wyciszające, wspiera pracę organizmu. Działa przeciwbakteryjnie, moczopędnie, krwiotwórczo, poprawia apetyt. Dodatkowo zmniejsza bóle reumatyczne i likwiduje stany zapalne. Tatarak można stosować w wielu postaciach: proszku, naparu, okładu, dodawać do kąpieli itp.

Wilcza kora

Wilcza kora, inaczej vilcacora, koci pazur lub czepota puszysta, to środek, któremu czasami przyznaje się prawie magiczne właściwości. Faktem jest jednak to, że wzmacnia organizm i usprawnia jego funkcjonowanie. Wilcza kora działa przeciwzapalnie, zmniejsza bóle reumatyczne i może mieć pewne właściwości przeciwnowotworowe (ale nie jest lekiem na raka). Zmniejsza liczbę toksyn w organizmie, dzięki czemu poprawia samopoczucie, likwiduje stres i napięcie.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.