7 pomysłów na zdrowie pod choinkę

7 pomysłów na zdrowie pod choinkę [1]
7 pomysłów na zdrowie pod choinkę [2]
7 pomysłów na zdrowie pod choinkę [3]
7 pomysłów na zdrowie pod choinkę [4]
7 pomysłów na zdrowie pod choinkę [5]

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinne ze wszystkich świąt. Dlatego też jest to również doskonała okazja, by pokazać bliskim jak wiele dla nas znaczą i jak bardzo cieszymy się z ich obecności. Można to wyrazić na wiele sposobów, a jednym z nich jest sprawienie podarunku, który pozwoli zadbać o zdrowie, dobrą kondycję i lepsze samopoczucie.

Poniżej znajduje się lista 7 propozycji, które mogą być pomocne przy wyborze prezentu dla bliskich osób. Warto podkreślić, że upominek pozwalający lepiej zadbać o zdrowie, będzie niezwykle praktycznym prezentem i jednocześnie wyjątkowo mocno akcentował troskę o obdarowywaną osobę.

Alkomat - bezpieczeństwo za kierownicą

Alkomat

Pierwsza pozycja na liście świątecznych pomysłów to propozycja na upominek, który doceni nie tylko każdy kierowca, ale również osoba, która często jest "jedynie" pasażerem. Prowadzenie auta pod wpływem alkoholu, w zależności od zawartości alkoholu we krwi lub w wydychanym powietrzu, jest wykroczeniem lub przestępstwem i wiąże się zawsze z poważnymi konsekwencjami prawnymi. To jednak nie wszystko. Najgorsze jest to, że nietrzeźwy kierowca stanowi poważne zagrożenie dla życia własnego, pasażerów jak i innych uczestników ruchu. O tym jak naganne jest "świadome" prowadzenie pojazdu będąc pod wpływem, nie trzeba nikogo przekonywać. Nierzadko jednak może dochodzić do sytuacji, gdy kierowca nie zdaje sobie sprawy, że spożyty jakiś czas temu alkohol, nadal znajduje się w organizmie i upośledza funkcje motoryczne. Dlatego też, warto posiadać własny alkomat, aby przed podróżą, osobiście skontrolować się pod kątem trzeźwości.

Ciśnieniomierz - układ krążenia pod nadzorem

Ciśnieniomierz

Choroby układu krążenia są bardzo powszechnym zjawiskiem, dotykającym osoby w bardzo różnym wieku. Nadciśnienie tętnicze, będące szczególnie groźnym zaburzeniem, może mieć bardzo różne podłoże, ale nieodmiennie powoduje niekorzystne zmiany w układzie krwionośnym i jest katalizatorem wielu innych poważnych problemów zdrowotnych. Dlatego tak ważne jest regularne, najlepiej codzienne, badanie wartości ciśnienia tętniczego. Pomiar taki może być wykonany w domu, samodzielnie lub z pomocą dodatkowej osoby, w zależności od typu ciśnieniomierza. Ogromną zaletą takich regularnych badań jest poznanie długofalowej tendencji oraz obserwacja, jak zmiana stylu życia wpływa na poprawę stanu zdrowia. Z tego także powodu ciśnieniomierz powinien być brany pod uwagę jako praktyczny i bardzo sensowny prezent, szczególnie dla osób z chorobami krążenia oraz dla seniorów.

Elektryczna szczoteczka do zębów - nowy wymiar higieny jamy ustnej

Elektryczna szczoteczka do zębów

Czy może być lepszy prezent niż piękny uśmiech? Dobrej jakości szczoteczka elektryczna, to z całą pewnością upominek, który będzie w stanie taki uśmiech zapewnić. Dbanie o stan uzębienia to nieustający proces, na który składają się rozmaite zabiegi i procedury. Prawidłowe odżywianie, regularne wizyty w gabinecie dentystycznym oraz właściwa higiena jamy ustnej. I właśnie tego ostatniego aspektu może dotyczyć prezent, którym będzie wspomniana szczoteczka. Możliwości jakie niesie ze sobą jej stosowanie, są dostatecznym powodem, aby wypróbować jej działanie. Upominek w formie elektrycznej szczoteczki do zębów może być szczególnie atrakcyjny dla osoby, która do tej pory korzystała jedynie z klasycznych szczoteczek manualnych.

Koc elektryczny / termofor - zbawienne ciepło na chłodne, zimowe wieczory

Koc elektryczny lub termofor

Zimno potrafi być bardzo dokuczliwe, a przecież Boże Narodzenie to czas dzielenia się ciepłem i radością. Dlaczego więc nie wykorzystać tej symboliki i nie zawrzeć jej w postaci podarku. Może on przyjąć postać np. elektrycznego koca lub termoforu. Produkt taki będzie spełniać nie tylko funkcję użytkową, dostarczając ciepła, ale może też być elegancką dekoracją, dopasowaną do stylu i wyposażenia wnętrza.

Termometr bezdotykowy - szybki i pewny pomiar temperatury

Termometr bezdotykowy

Kolejnym, niezwykle użytecznym prezentem, przydatnym praktycznie w każdym domu, będzie termometr, szczególnie w wersji bezdotykowej. Tego typu urządzenie docenią przede wszystkim rodzice małych dzieci, w przypadku których pomiar klasycznym termometrem może być nieco uciążliwy. Wybór odpowiedniego termometru nie jest rzeczą prostą, warto jednak poświęcić mu odpowiednią ilość uwagi, gdyż prawidłowy i pewny odczyt temperatury ciała ma ogromne znaczenie przy podejmowaniu decyzji o dalszych krokach, w przypadku podejrzenia stanu chorobowego.

Waga / analizator składu masy ciała - dodatkowa motywacja w dotrzymaniu noworocznych postanowień

Waga lub analizator składu masy ciała

Przy tego rodzaju prezencie konieczne są duży takt i wyczucie, tak aby nie urazić obdarowywanej osoby. Nikt nie chce przecież sugerować, że adresat prezentu waży zbyt wiele, szczególnie w Święta, gdy dieta to ostatnia rzecz, o której chce się myśleć. Jeśli jednak ma się pewność, że nie będzie się posądzonym o złe intencje, pokusić można się o zakup takiego prezentu, który będzie stanowił użyteczny oręż w walce o smukłą sylwetkę i prawidłową masę ciała. Do wyboru mamy wagę łazienkową i analizator masy ciała, który dostarczy wielu, dodatkowych i cennych informacji, m. in. o zawartości tkanki tłuszczowej i wody w organizmie. Alternatywą lub dodatkiem do takiego prezentu może być np. szczegółowo rozpisana dieta oraz dopasowany plan treningowy. Wymaga to jednak odpowiedniego przygotowania oraz dysponowania wieloma informacjami na temat danej osoby.

Zestaw witamin / suplementów - zastrzyk zdrowia na zimowy czas

Zestaw witamin i suplementów

Na koniec pozostała klasyka gatunku. Jako że Święta Bożego Narodzenia zbiegają się z początkiem zimy, bardzo rozsądnym jest zadbanie o wzmocnienie zdrowia i poprawę samopoczucia. W tym celu można sięgnąć po preparaty witaminowe i suplementy diety. Wybór zestawów witamin i suplementów jest naprawdę bardzo bogaty. Bez problemu można nabyć produkty uniwersalne dla osób w różnym wieku, jak i specjalistyczne preparaty, dopasowane pod kątem przeciwdziałania konkretnym dolegliwością. Mając tak szeroki wybór, możliwe jest bezproblemowe skompletowanie optymalnego zestawu dla każdego członka rodziny.

Produkty

179.00
Zmień produkt
Niedostępny
 
104.00
Zmień produkt
Niedostępny
 

koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.