Termofory i artykuły ogrzewające. Na przeziębienie, chłodne noce i nie tylko!

Termofory i artykuły ogrzewające. Na przeziębienie, chłodne noce i nie…
Termofory i artykuły ogrzewające. Na przeziębienie, chłodne noce i nie…
Termofory i artykuły ogrzewające. Na przeziębienie, chłodne noce i nie…
Termofory i artykuły ogrzewające. Na przeziębienie, chłodne noce i nie…
Termofory i artykuły ogrzewające. Na przeziębienie, chłodne noce i nie…
Termofory i artykuły ogrzewające. Na przeziębienie, chłodne noce i nie…

Odpowiednia temperatura organizmu to ważny element zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia. Pozwala uniknąć przeziębienia, wychłodzenia organizmu, jest również skuteczna w przypadku reumatyzmu i pozbycia się cellulitu.

Klienci zaopatrujący się w produkty ogrzewające i termofory mają do wyboru szeroki wachlarz artykułów do wyboru. Ważne jest, aby pamiętać, że ich zastosowanie różni się nie tylko od sposobu ogrzewania ciała, ale również przeznaczenia.

W sklepach internetowych znajduje się wiele rodzajów produktów ogrzewających: termofory, koce elektryczne, poduszki elektryczne oraz buty elektryczne. Przyjrzyjmy się im, aby móc jak najlepiej dopasować artykuł do własnych potrzeb.

Termofory

Termofor to nic innego jak pojemnik do napełniania ciepłą wodą, który służy do miejscowego nagrzewania ciała. Obecnie najczęściej można spotkać go w formie gumowej bańki, woreczka, do którego wlewa się ciepłą wodę. W przeszłości można było spotkać nawet termofory wykonane z cyny.

Termofor powinien być stosowany w przypadku, kiedy cierpimy z powodu dolegliwości bólowych brzucha, po przejedzeniu, ale nie tylko. Doskonale sprawdza się w przypadku kłopotów z krążeniem, czego wynikiem jest marzniecie stóp. Zatem termofor nie tylko pozwala na pozbycie się napięcia związanego ze skurczami mięśni (stąd między innymi zalecenia, aby stosować go podczas bolesnych miesiączek), ale również załagodzenie dolegliwości bólowych oraz ogrzanie organizmu.

Nasze babcie stosowały termofory również w przeziębieniach. Położone na piersiach miały za zadanie rozgrzać organizm oraz umożliwić lepsze oddychanie. Ponadto, termofor można stosować w przypadku bólu związanego z kręgosłupem, rękami, nogami oraz w zapaleniach stawów, nerek, a także ogrzewając ucho lub gardło w przeziębieniach.

Zaletą termoforu jest to, że bardzo długo trzema on ciepło. Ciepłej wody należy do niego nalać raz na kilka lub kilkanaście godzin. To jednak w głównej mierze zależy od materiału, z którego jest on wykonany. Warto również zwrócić uwagę na to, czy termofor jest szczelny, czy nie wycieka z niego woda. W przeciwnym przypadku możemy narazić się na poparzenia.

Na rynku obecnie znajduje się wiele rodzajów termoforów, wykonanych z różnych materiałów. Specjalne miejsce zajmują termofory przeznaczone dla dzieci. Są one nie tylko kolorowe i ciekawe dla dzieci, ale niekiedy posiadają pluszowe pokrowce, dzięki którym dzieci utożsamiają termofor z zabawką.

Koce elektryczne

Koc elektryczny to swego rodzaju koc, który posiada wbudowany w siebie elektryczny system grzewczy, który jest umieszczony powyżej jego płachty. Takie akcesorium zazwyczaj daje możliwość regulowania mocy, czyli ilości i temperatury dostarczanego ciepła, które produkuje koc. Ich działanie jest niezwykle proste. W płachcie koca umieszczone są przewody, które dostarczają ciepło na całej powierzchni, kiedy ten jest włączony. System ogrzewający reguluje ilość produkowanego ciepła i dostarcza odpowiednie ilości na powierzchnię koca.

Koce elektryczne doskonale sprawdzają się w przypadku niwelowania wszelkiego rodzaju dolegliwości bólowych spowodowanych zmianami reumatycznymi oraz dolegliwościami kostnymi. To właśnie dzięki zastosowaniu ciepła, można załagodzić nerwobóle, ukoić napięte oraz obolałe mięśnie. Koc elektryczny jest ważny dla osób cierpiących z powodu problemów z krążeniem krwi oraz niedogodności powstałych z powodu marznięcia kończyn. Ogromną zaletą jest rozmiar takiego koca. Pozwoli on na pokrycie większych obszarów ciała niż ma to miejsce w przypadku chociażby poduszek elektrycznych czy termoforów.

Poduszki elektryczne

Jest to urządzenie, które również pozwala na pozbycie się dolegliwości bólowych poprzez zastosowanie terapii ciepłem. Jej zadaniem jest dostarczenie ciepła do wybranego punktu na ciele, rozluźnienie mięśni oraz uprzyjemnienie snu.

Poduszki elektryczne mogą być stosowane w przypadku wspomagania układu krążenia, łagodzą również nerwobóle, skurcze oraz napięcia mięśni. Szczególnie poleca się je w przypadku dolegliwości reumatycznych, gdzie przynoszą ukojenie. Poduszki elektryczne bardzo przydają się zimą, kiedy to przyjemnie rozgrzewają ciało.

Buty elektryczne

Głównym zadaniem butów elektrycznych jest emitowanie ciepła. Można je stosować w przypadku działań mających na celu wspomożenie układu krążenia, przyniesienie ulgi w chorobach reumatycznych, łagodzących wszelkiego rodzaju nerwobóle i przemęczenie. Ponadto emitowane przez buty ciepło pozwala na rozluźnienie mięśni przed zabiegami rehabilitacyjnymi oraz wzmacnia efekty pielęgnacji i odnowy ciała. Jednocześnie wspomaga osoby, które są zagrożone wychłodzeniem ciała.

But elektryczny składa się z czterech elementów: wkładu grzejnego, przewodów, przełącznika mocy oraz pokrowca z ocieplaczem. O tym, że but elektryczny jest włączony, zazwyczaj informuje lampka, znajdująca się na szczycie buta.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.