Jakie prezerwatywy?

Jakie prezerwatywy? [1]
Jakie prezerwatywy? [2]
Jakie prezerwatywy? [3]
Jakie prezerwatywy? [4]
Jakie prezerwatywy? [5]

Bardziej popularne prezerwatywy stały się w XVIII wieku, choć ich historia sięga starożytnego Egiptu! Pierwszą lateksową prezerwatywę wyprodukowano na początku ubiegłego stulecia. Obecnie do wyboru mamy kilka rodzajów prezerwatyw, a ich funkcja zaczęła wykraczać poza funkcję antykoncepcyjną.

Rodzaje prezerwatyw

Poza klasycznymi prezerwatywami, do wyboru mamy: prezerwatywy cienkie lub ultracienkie - jak sama nazwa wskazuje są cieńsze od klasycznych, prezerwatywy pogrubione - o grubszych ściankach, co za tym idzie lepszej ochronie, prezerwatywy powiększone XXL - większe od klasycznych, dla mężczyzn o większym rozmiarze przyrodzenia, prezerwatywy prążkowane lub fakturowane lub z wypustkami - poza ochroną, mają spełniać również funkcje stymulacyjną, prezerwatywy przedłużające stosunek - nawilżone środkiem opóźniającym erekcję, prezerwatywy smakowe lub zapachowe - odznaczają się kolorystyką i zapachem (smakiem), który ma zachęcić partnerkę do oralnych pieszczot, prezerwatywy specjalne - o unikatowym wzornictwie lub kształcie, prezerwatywy ściśle przylegające lub dopasowane rozmiarowo - dzięki ścisłemu przyleganiu mają odwzorowywać naturalny kształt członka, prezerwatywy z dodatkową ilością środka nawilżającego - posiadają większą ilość środka nawilżającego, zestaw prezerwatyw - komplet różnorodnych prezerwatyw.

Uczulenie na lateks

Choć podstawowym materiałem, z którego są wytwarzane prezerwatywy jest lateks, to istnieją na rynku również prezerwatywy bezlateksowe. Jest to przede wszystkim wersja dla osób, które doświadczyły na własnej skórze uczulenia na lateks.

Ile kosztują prezerwatywy?

Cena prezerwatyw zależy od ich rodzaju oraz liczebności w opakowaniu i waha się od ok. 10 zł za 3 sztuki, do kilkudziesięciu złotych za opakowanie, w którym jest kilkudziesiąt sztuk.

Podsumowując, z całą pewnością każdy znajdzie prezerwatywy dla siebie.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.