Test ciążowy

Test ciążowy [1]
Test ciążowy [2]
Test ciążowy [3]
Test ciążowy [4]
Test ciążowy [5]

O ile trudno znaleźć kogoś, kto by nie cieszył się z potomstwa, o tyle sama informacja o ciąży dla kobiety nie musi być zawsze informacją wywołującą radość. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, w których ciąża nie była planowana. Jednym ze sposobów wczesnego wykrywania ciąży jest domowy test ciążowy.

Po jakim czasie zrobić test ciążowy?

Domowy test ciążowy powinien być wykonany minimum siedem dni od zapłodnienia. Jest to najwcześniejszy termin, kiedy możliwe jest wykrycie ciąży za pomocą takiego testu. Jednakże największą pewność będziemy mieli w sytuacji, kiedy wykonamy badanie po spodziewanym terminie miesiączki. Warto zawsze zweryfikować pozytywny wynik testu u ginekologa.

Test ciążowy płytkowy

Głównym elementem takiego testu jest płytka testowa, na którą nanosimy kilka kropel moczu wcześniej zebranego w jałowym pojemniku na mocz, z użyciem specjalnej pipety. Wynik powinien się pojawić po kilku minutach.

Test ciążowy strumieniowy

Jedną z odpowiednio oznaczonych końcówek takiego testu, należy umieścić na kilka sekund pod strumieniem moczu. Najlepiej by był to strumień środkowy. Po odczekaniu podanego przez producenta czasu, powinien pojawić się rezultat badania.

Test ciążowy paskowy

Najprostszy z testów, co nie zawsze znaczy że najlepszy. Pasek testowy należy zanurzyć w jałowym pojemniku z moczem i odczekać określony czas na wynik.

Ile kosztuje test ciążowy?

Ceny testów ciążowych, zależnie od rodzaju i producenta, wahają się od 6 do nawet 70 zł.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.