Codzienna pielęgnacja okolic intymnych

Codzienna pielęgnacja okolic intymnych [1]
Codzienna pielęgnacja okolic intymnych [2]
Codzienna pielęgnacja okolic intymnych [3]
Codzienna pielęgnacja okolic intymnych [4]
Codzienna pielęgnacja okolic intymnych [5]

Wiele kobiet zapomina o tym, że odpowiednie pielęgnacja okolic intymnych może znacznie zmniejszyć ryzyko podrażnień czy nawet infekcji intymnych. Jak prawidłowo, każdego dnia dbać o swoje miejsca intymne? W tym artykule opisujemy, na co szczególnie należy zwrócić uwagę, by pielęgnacja była wykonana prawidłowo i nie powodowała podrażnień tak delikatnych sfer kobiecego ciała.

Czego używać do pielęgnacji okolic intymnych?

Do pielęgnacji okolic intymnych warto używać specjalnych płynów lub żeli, najlepiej takich, które dostępne są w aptekach. Na opakowaniu produktu warto sprawdzić, czy jest on przebadany pod względem ginekologicznym i dermatologicznym. Można wybierać produkty, które wzbogacone są kwasem mlekowym, gdyż pomaga od odbudować naturalną florę bakteryjną pochwy. Jeżeli wybierzemy produkt, w którego składzie nie ma tego składnika można go uzupełnić poprzez stosowanie preparatów probiotycznych, takich jak inVag, który zawiera w sobie żywe kultury bakterii. Dlaczego są one tak ważne dla kobiecego zdrowia intymnego, można przeczytać na stronie internetowej piramidazdrowiaintymnego.pl. Tego rodzaju produkty są szczególnie polecane osobom, które borykają się z częstymi nawrotami infekcji intymnych.

Płyny do higieny intymnej powinny mieć także odpowiednie pH oraz zawierać w sobie środki łagodzące drobne podrażnienia czy ułatwiające zwalczanie infekcji intymnych. Często w płynach takich można znaleźć wyciągi z kory dębu czy nagietka.

Jak prawidłowo dbać o higienę miejsc intymnych?

Podmywać okolice intymne powinno się przynajmniej raz dziennie, aby zachować świeżość i uniknąć nieprzyjemnego pieczenia. Ważne jest to, żeby podobnie jak w przypadku podcierania, czynności wykonywać od przodu do tyłu.

Po umyciu należy dokładnie osuszyć okolice intymne, gdyż często to właśnie niedokładne osuszenie miejsc intymnych w połączeniu ze sztuczną bielizną pozwala na tworzenie się na skórze środowiska korzystnego dla rozwoju bakterii odpowiedzialnych za infekcje. Ważne jest to, aby ręczniki do wycierania okolic intymnych były przeznaczone tylko do tej czynności.

Istotny jest również odpowiedni wybór bielizny – nie może ona być zbyt obcisła i powinna być wykonana z naturalnych, przewiewnych tkanin, by skóra mogła oddychać.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.