Grzybica pochwy – jak sobie z nią poradzić?

Grzybica pochwy – jak sobie z nią poradzić? [1]
Grzybica pochwy – jak sobie z nią poradzić? [2]
Grzybica pochwy – jak sobie z nią poradzić? [3]
Grzybica pochwy – jak sobie z nią poradzić? [4]
Grzybica pochwy – jak sobie z nią poradzić? [5]

Każda kobieta, która chce dbać o własne zdrowie, powinna mieć świadomość tego, jak bardzo ważne jest zachowanie odpowiedniej flory bateryjnej w pochwie. Gdy jest ona zaburzona, to bardzo często dochodzi do powstania grzybicy.

Jak objawia się grzybica?

Tę infekcję można dość łatwo zdiagnozować, ponieważ bardzo charakterystycznym jej objawem jest pieczenie, świąd, nieprzyjemny zapach wydzieliny z pochwy i pojawienie się charakterystycznych upławów.

Probiotyki na poprawę flory bakteryjnej pochwy – kiedy stosować i jak przechowywać preparaty?

W każdym momencie, gdy podejrzewamy grzybicę pochwy, bardzo ważne jest zastosowanie odpowiednich probiotyków dopochwowych, które pomogą odbudować florę bakteryjną, a tym samym wpłyną na szybszy powrót do zdrowia. Najlepszym tego typu preparatem jest Lactovaginal, o którym można więcej poczytać w tym miejscu: www.lactovaginal.pl.

Taki probiotyk należy przechowywać w temperaturze pokojowej przez maksymalnie 4 tygodnie, a dłużej tylko w lodówce. Lek stosuje się dopochwowo, zgodnie ze wskazaniami w ulotce, czyli najczęściej należy go zaaplikować na noc przed snem.

Błona śluzowa pochwy zawiera bakterie Lactobacillus acidophilus, odpowiedzialne za produkcję kwasu mlekowego. Dzięki temu w pochwie zachowany jest dobry odczyn, zdrowy i komfortowy dla kobiety. Warto w tym momencie zauważyć, że stosowanie niektórych kosmetyków do mycia ciała, może to prawidłowe pH zaburzyć, dlatego należy stosować specjalne płyny i żele do higieny intymnej, które są w pełni bezpieczne.

Uwaga na antybiotyki!

Grzybica pochwy może się rozwinąć również jako następstwo przyjmowanej antybiotykoterapii. Jak powszechnie wiadomo, antybiotyki niszczą całą florę bakteryjną w organizmie, włącznie z tymi dobrymi bakteriami. Po tego typu leczeniu warto sięgnąć po probiotyki, aby do tego nie dopuścić.

Zachowanie odpowiedniej flory bakteryjnej w pochwie jest niezwykle ważne, ponieważ dzięki temu kobieta jest nie tylko zdrowa, ale również cały czas może czuć się komfortowo.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.