Środki na kobiece libido - jakie wybrać?

Środki na kobiece libido - jakie wybrać? [1]
Środki na kobiece libido - jakie wybrać? [2]
Środki na kobiece libido - jakie wybrać? [3]
Środki na kobiece libido - jakie wybrać? [4]
Środki na kobiece libido - jakie wybrać? [5]

Współczesny styl życia, stres oraz niekiedy niewłaściwa dieta mogą przyczynić się do spadku zainteresowania seksem. W ofercie sklepów internetowych mamy obecnie wiele preparatów, które mają sprawić, abyśmy z powrotem szukali przyjemności we współżyciu.

Już w starożytności ludzie poszukiwali skutecznych sposobów na to, aby podnieść swoje libido albo takich, które sprawiłyby, iż ich życie seksualne stałoby się bardziej atrakcyjne. Niezależnie od epoki spadek zainteresowania seksem traktowany był poważnie, a jego objawy były leczone za pomocą ziół lub naparów.

Spadek libido – przyczyny

Mimo iż temat obniżenia libido coraz częściej pojawia się w mediach, niewiele wiadomo o przyczynach obniżonego zainteresowania seksem u kobiet. Naukowcy twierdzą, że jest to wypadkowa wielu czynników, między innymi gospodarki hormonalnej oraz reakcji naczyń krwionośnych oraz odpowiedzi na uwalnianie się neuroprzekaźników, czyli substancji, które działają na receptory znajdujące się w sferach erogennych u kobiet.

Bardzo ważnym powodem spadku libido są również choroby, na przykład: cukrzyca, zaburzenia hormonalne czy zaburzenia depresyjne. Na mniejsze zainteresowanie seksem wpływa również menopauza - w jej trakcie obniżony popęd może być tymczasowy, gdyż jego podłożem jest zmęczenie lub obniżenie nastroju. W wyżej wymienionych przypadkach można wesprzeć się środkami mającymi zwiększyć kobiece libido.

Naturalne preparaty lecznicze

Środki naturalne dostępne są w różnych postaciach. Możemy wybierać z tych w formie tabletek, w płynie lub w proszku. Wśród środków w tabletkach prym wiedzie Maca. Jest to naturalny wyciąg z tej rośliny. Jej właściwości zdrowotne i lecznicze znane są na całym świecie. Preparaty z Macy stosuje się w przypadku braku energii, infekcji, dla wzmocnienia kości oraz stawów i na poprawienie pamięci. Jednak najczęściej zalecane są one w przypadku spadku libido. Skuteczność tej rośliny porównuje się do możliwości, jakie dają niebieskie tabletki.

Maca jest również skuteczna, kiedy przyjmuje się ją w formie proszku. Ma ona wtedy postać wysoko skoncentrowanego preparatu, którego ekstrakt przyjmuje wartość 4:1 i jest wysoce wydajny. Podobnie jak tabletki przygotowane z wyciągu z Macy, również proszek powoduje zwiększony napływ krwi do organów płciowych oraz zwiększa miejscową reakcję na bodźce seksualne. Skuteczność tego preparatu jest pewna dzięki obecności tlenku azotu w roślinie. Substancja ta zwiększa wrażliwość organizmu właśnie na bodźce, również seksualne.

Preparaty na libido w płynie to wygodny sposób przyjmowania tego typu środków. Wystarczy wypić zalecaną dawkę. Wśród nich pojawiają się najczęściej sok oraz olej z owoców noni. Co bardzo ważne, te produkty zawierają stuprocentowy wyciąg z noni (bez konserwantów). Owoce noni znane są jako środek przeciwdziałający bezsenności, brakowi energii, depresji. Podnosi odporność organizmu i wspomaga trawienie. Jest też oczywiście doskonałym i naturalnym środkiem podnoszącym libido.

Zioła na seks

Wśród preparatów polecanych przy obniżonej ochocie na seks znajdują się również zioła. Są to najczęściej rośliny, które mają działanie afrodyzyjne oraz takie, które mają działanie adaptogenne oraz zapobiegające stresowi. Jednym z polecanych ziół jest kora Catuaba. Jest to drobno cięta kora pochodząca z drzewa z rodziny Erythroxylaceae (krasnodrzewowate). Rośnie ono w lesie tropikalnym. Od pokoleń stosują ją rdzenni mieszkańcy tych terenów, Indianie z plemienia Tupi. Catacuba wykorzystywana jest w przypadku zwalczania zaburzeń erekcji oraz obniżonego libido. O tym, że jest skuteczna mówi chociażby fakt, że tradycja zażywania kory Catuaba sięga wielu dziesiątek lat, a sam preparat powstały na podstawie pociętej kory jest uznawany za afrodyzjak.

Suplementy na kobiece libido

W ofercie sklepów internetowych możemy znaleźć wiele specyfików, tak zwanych suplementów, mających na celu podniesienie kobiecego libido. Są one dostępne w formie kapsułek, niekiedy również saszetek zawierających proszek do rozpuszczania. Zaletą tych środków jest to, że w ich składzie można znaleźć składniki wspomagające osłabiony popęd seksualny. Wiele z nich to rośliny znane powszechnie jako te podnoszące libido. Mamy tutaj na myśli chociażby zapobiegający stresowi żeń-szeń lub te rozpoznawane jako afrodyzjaki – rozmaryn, lubczyk lub seler. Niekiedy natknąć możemy się również na Ginko Biloba (miłorząb japoński), bowiem rozszerza naczynia krwionośne, a co za tym idzie zwiększa się przepływ krwi przez narządy płciowe i tym samym poprawia funkcje seksualne u zażywających go osób.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.