Feromony dla kobiet i mężczyzn

Feromony dla kobiet i mężczyzn [1]
Feromony dla kobiet i mężczyzn [2]
Feromony dla kobiet i mężczyzn [3]
Feromony dla kobiet i mężczyzn [4]
Feromony dla kobiet i mężczyzn [5]

Co to są feromony?

To związki chemiczne wykorzystywane przez rośliny i zwierzęta do komunikacji niewerbalnej. Zazwyczaj występują w postaci lotnej. Ich zastosowanie wiąże się z zamiarem osiągnięcia określonego wpływu na otoczenie. Stosowane są np. w celach obronnych, oznaczenia terytorium lub sygnalizacji gotowości płciowej. Zastosowanie determinuje jeden z podziałów feromonów, to też dzielimy je m.in. na: agregacyjne, alarmowe, obronne, odstraszające, płciowe, itd. Te ostatnie stały się obiektem zainteresowania ludzkości.

Czy feromony działają na ludzi?

Choć naukowcy wciąż nie są zgodni w tej kwestii, to jednak niektóre prace naukowe wykazały obecność feromonów w naszym pocie, śluzie i wydzielinach. Choć używanie środków chemiczny w postaci kosmetyków, częste kąpiele, zażywanie leków i nieodpowiednie odżywianie z całą pewnością osłabiają ich działanie. W tym miejscu pojawiła się przestrzeń do stosowania chemicznych feromonów.

Należy pamiętać, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni reagują na inne feromony. Dlatego wybierając feromony warto zwrócić uwagę czy są to czy są przeznaczone dla kobiet, czy dla mężczyzn. Ponadto sprzedawane są one w różnej postaci, np. balsamu do ciała, perfum, żelu do kąpieli, żelu do golenia, czy kropel bezzapachowych.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.