Rodzaje afrodyzjaków

Rodzaje afrodyzjaków [1]
Rodzaje afrodyzjaków [2]
Rodzaje afrodyzjaków [3]
Rodzaje afrodyzjaków [4]
Rodzaje afrodyzjaków [5]

Co to jest afrodyzjak?

To substancje powodujące zwiększony popęd płciowy. Działają zazwyczaj bezpośrednio lub pośrednio - zmieniając poziom hormonów płciowych lub działając na neuroprzekaźniki. Znane były już w średniowieczu i bardzo często wywodzą się z medycyny ludowej.

Rodzaje i przykłady afrodyzjaków

Afrodyzjakami występują w różnej postaci, mogą nimi być zarówno.
- pokarmy - m.in. owoce, owoce morza, warzywa, mięso.
- zioła i przyprawy - m.in. cynamon, imbir, gałka muszkatołowa, cząber, kardamon, lubczyk, damiana, miłorząb, żeń-szeń.
- napoje - m.in. kakao, szampan, koktajle alkoholowe.
- preparaty lecznicze i paralecznicze - m.in. mleczko pszczele, kantarydyna, johimbina, papaweryna.
- leki.
- środki odurzające.

Afrodyzjaki dla mężczyzn

Najbardziej znane naturalne afrodyzjaki dla mężczyzn to przede wszystkim owoce morza: ostrygi i krewetki. Wśród przypraw znane są m.in.: imbir i gałka muszkatołowa, a pośród owoców np.: arbuz i brzoskwinia. Poza naturalnymi środkami, wybrać możemy kremyspraye pobudzające dla mężczyzn o bardziej zintensyfikowanym działaniu.

Afrodyzjaki dla kobiet

To co działa na kobiety nie musi działać na mężczyzn i odwrotnie. Naturalne afrodyzjaki dla kobiet, jeśli chodzi o warzywa i owoce, to np. szparagi, marchew, banan, granat, melon i mango. Wśród ziół i przypraw dominują: anyż, szafran, maca i miłorząb japoński. Ponadto kobiety niezwykle wrażliwe są na woń, dlatego męskie perfumy mają duże znaczenie zwłaszcza dla kobiet. Jeżeli chcemy skorzystać z bardziej skondensowanych środków, to bez trudu znajdziemy sprayekremy pobudzające dla kobiet.

Hiszpańska mucha

Na koniec ciekawostka. Jednym z bardziej znanych afrodyzjaków jest hiszpańska mucha. Jest to preparat występujący w postaci kropli, którego głównym składnikiem jest kantarydyna. Substancja ta jest wytwarzana przez chrząszcze z rodziny oleicowatych w celach samoobronnych. Zastosowanie tej substancji prowadzi do niegroźnego podrażnienia narządów płciowych, a w konsekwencji do zwiększenia ich ukrwienia, co bezpośrednio przekłada się na zwiększony popęd płciowy u obojga partnerów.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.