Dildo

Dildo [1]
Dildo [2]
Dildo [3]
Dildo [4]
Dildo [5]

Podstawową zabawką erotyczną, którą znajdziemy w każdym sklepie z erotycznymi gadżetami, jest dildo, czyli sztuczny penis. Pochodzenie tej nazwy nie jest do końca jasne, ale niektórzy uważają, że pochodzi ona od włoskiego słowa diletto oznaczającego przyjemność. Do tej grupy zabawek erotycznych zaliczamy wszystkie te przypominające choć trochę męskiego członka.

Jakie dildo wybrać?

Podział sztucznych członków jest nieco skomplikowany i bardzo względny, jednakże najprościej można je podzielić w pierwszej kolejności na: dildo pojedyncze (jednostronne) i dildo podwójne (dwustronne). Te drugie przeznaczone są do podwójnej penetracji u jednej osoby lub pojedynczej penetracji u dwóch osób jednocześnie.

Ponadto dzielimy dildo ze względu na ich zastosowanie, a więc: waginalny, analny i uniwersalny (waginalno-analny). Dildo waginalne najbardziej odwzorowują cechy klasycznego członka męskiego. Cechą charakterystyczną dildo analnych jest zakrzywiony kształt i stosunkowo łagodny, obły kształt, aby możliwie ułatwić użytkowanie i uchronić przed uszkodzeniami bardzo newralgicznych miejsc. Czasami możemy spotkać dildo o wymyślnych kształtach: pięść, wieża Eiffla, itp.

Należy wspomnieć, że każdy sztuczny penis może mieć szereg dodatkowych cech. Dildo może być dmuchane w celu zwiększania jego objętości. W tym celu atrapa prącia połączona jest ze znaną nam z klasycznych ciśnieniomierzy gruszką (do pompowania mankietów). Sztuczny penis może być także wyposażony w atrapę jąder dla zwiększenia efektu wizualnego lub dodatkowej stymulacji. Spotykamy również dildo wyposażone w przyssawkę. Celem takiej przyssawki jest utrzymanie stabilnej pozycji członka, co ułatwia jego zastosowanie zwłaszcza w kilku ambitniejszych pozycjach. Czasami zdarza się, że dildo jest wyposażone w funkcję wibracji, jednakże technicznie rzecz biorąc w tym momencie powinno zostać zaliczone do wibratorów, ale kto by tam narzekał :).

Dildo może być wykonane z różnych materiałów, co więcej w tej materii rynek stale się rozwija, dlatego też nie powinny nas dziwić takie określenia jak cyberskóra czy materiał UR3. Najczęściej spotykane są jednak sztuczne członki wykonane z gumy, silikonu medycznego lub szkła. Rzadziej spotykamy penisy wykonane ze stali nierdzewnej, żelowe, a nawet ceramiczne.

Sztuczne członki dzielimy też ze względu na przeznaczenie, o ile większość z nich dedykowana jest kobietom, o tyle spotkać możemy także dildo dedykowane: dla mężczyzn, dla par lub uniwersalne.

Ważnym parametrem charakteryzującym opisywane przez nas zabawki, naturalnie poza średnicą, jest jego długość penetracyjna, która zawsze będzie mniejsza od długości całkowitej i warto zwrócić na ten fakt uwagę, by uniknąć późniejszych rozczarowań.

Ile kosztuje dildo?

Ceny sztucznych penisów wahają się od zaledwie trzydziestu złotych do nawet czterystu złotych. Wiele zależy od jego rozmiaru i materiału z jakiego został wykonany.

Podsumowanie

Wybór dildo tylko z pozoru może wydawać się łatwy. Ten proces można porównać do doboru partnera: nie zawsze trafimy za pierwszym razem, ale gdzieś tam czeka ten jedyny, który spełni nasze oczekiwania.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.