Wibrator

Wibrator [1]
Wibrator [2]
Wibrator [3]
Wibrator [4]
Wibrator [5]

O wibratorach napisano już niemal wszystko. Historia tego wręcz mitycznego urządzenia sięga XIX wieku. Początkowo używane były jako przyrządy... lecznicze. Dopiero w ubiegłym stuleciu na stałe zaczęły gościć w gospodarstwach domowych, a rewolucja seksualna sprawiła, że stały się produktem powszechnie dostępnym i przeznaczonym nie tylko dla kobiet.

Jaki wibrator wybrać?

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Producenci wibratorów już dawno wyszli poza klasyczną koncepcje budowy tego urządzenia, dlatego też poza wibratorem w rozumieniu klasycznym, na rynku możemy spotkać m.in. pulsatory, które poruszają się ruchem pulsacyjnym (przód - tył), czasem dodatkowo wzbogacone standardowymi wibracjami. Wyróżniamy także masażery, które stosowane są jedynie zewnętrznie do stymulacji łechtaczki. Znaleźć można również wibratory, które łączą funkcję klasycznego wibratora z opisaną wyżej. Takie wibratory z masażerem łechtaczki posiadają specjalny moduł masujący umiejscowiony po jednej stronie tuż u ich nasady.

Przy wyborze wibratora warto również zwrócić uwagę na jego typ. Rozróżniamy wibratory służące do penetracji: waginalnej, analnej, wielofunkcyjne oraz te nie nadające się do penetracji - łechtaczkowe.

Wśród wibratorów znajdziemy te przeznaczone tylko dla kobiet, tylko dla mężczyzn, jak i uniwersalne. Ponadto można spotkać również wibratory, które jednocześnie sprawią przyjemność obojgu partnerom, a więc wibratory dla par.

Wibratory mogą różnić się od siebie także kształtem. Poza klasycznym i znanym każdemu, znajdziemy wibratory w formie: naboju, szminki lub pomadki do ust, tuszu do rzęs, czy nawet owada lub innego designerskiego kształtu. Bez trudu kupimy wibrujące majtki lub bikini oraz znajdziemy wibratory stylizowane w sposób bardzo realistyczny na rzeczywistego penisa.

Wielbiciele specjalnych wrażeń powinni zwrócić szczególną uwagę na dodatkowe cechy wibratorów i masażerów, mianowicie: czy jest dodatkowo dmuchany, czy to wersja mini, czy mieści się w dłoni, a może jest jedynie nakładany na palec, czy ma podświetlenie dzięki któremu nie zgubimy się w nocy, czy zapewnia dodatkową stymulację punktu G albo czy jest wodoodporny.

Przy wyborze tego urządzenia warto też zwrócić uwagę na jego rozmiary. Pozwoli to uniknąć niekomfortowych sytuacji, w której wibrator będzie zbyt duży lub odwrotnie - nie spełni naszych oczekiwań.

Ceny wibratorów

Najtańsze wibratory możemy nabyć już od kilkudziesięciu złotych, ale nie oczekujmy od nich zbyt wiele. Te lepsze kosztują kilkaset złotych, a ich cena może dochodzić w skrajnych przypadkach nawet do tysiąca złotych.

Podsumowanie

Wybierając wibrator pamiętajmy, aby zwrócić uwagę na jego rodzaj i przeznaczenie, zwracajmy uwagę na rozmiar i dodatkowe cechy, które mogą okazać się na wagę niezapomnianych doznań. Kupując masażer lub wibrator na prezent wybierajmy te o wyjątkowym i niepowtarzalnym kształcie, co sprawi, że dobrze będą wyglądać również na półce, bo nie każdy musi być fanem tych samych wrażeń co my.


koszt całkowity:
X Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.