Fitness i siłownia

Paraletki do ćwiczeń Sensei

Paraletki do ćwiczeń Sensei

Trudno przecenić znaczenie aktywności fizycznej. Ma ona zbawienny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Pozwala utrzymać odpowiednią kondycję układu ruchowego, zapewnia sprawność i wytrzymałość. Odpowiednio dobrane ćwiczenia poprawiają funkcjonowanie całego organizmu. Dostarczają też ogromną ilość satysfakcji, a niejednokrotnie stają się też przyjemnym sposobem na spędzanie wolnego czasu.

Pompki na paraletkach przepisem na sukces

Istnieje niezliczona liczba ćwiczeń, które można wykonywać, aby poprawić swoją sprawność. Wśród nich są jednak ćwiczenia, których uniwersalność sprawia, że są idealnym rozwiązaniem dla każdego i to niezależnie od stopnia zaawansowania. Jednym z takich wszechstronnych ćwiczeń są powszechnie znane i cenione pompki. W celu zwiększenia ich efektywności warto korzystać z dedykowanych uchwytów zwanych inaczej paraletkami. Paraletki pozwalają na zwiększenia zakresu ruchów przez co mocniej angażują mięśnie i poprawiają tym samym efektywność ćwiczeń.

Paraletki do pompek umożliwiają wykonywanie zarówno klasycznej odmiany tego ćwiczenia, jak i praktycznie wszystkich mniej lub bardziej zaawansowanych wersji. Oznacza to zarówno możliwość wykonywania pompek na kolanach – łatwiejszej wersji dla początkujących, jak i zaawansowanych wariantów np. na jednej ręce lub z nogami na podwyższeniu, a nawet podczas stania na rękach.

Paraletki Sensei – bezpieczeństwo i wygoda podczas ćwiczeń

Wybierając paraletki warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Wśród nich na pierwszym miejscu plasuje się z pewnością bezpieczeństwo. Podstawą wspomnianego bezpieczeństwa będą grube, solidne podstawy wyposażone w skuteczne podkładki antypoślizgowe. Tylko wtedy można mieć pewność, że paraletki będą stabilną platformą do wykonywania nawet bardzo dynamicznych ćwiczeń.

Drugim aspektem, związanym częściowo z bezpieczeństwem, ale też mającym ogromny wpływ na komfort podczas ćwiczeń, są drążki. Powinny one być wykonane z wytrzymałego i zapewniającego pewny chwyt materiału. Nie mniej ważna jest ich średnica. Im jest ona większa, tym wyższy komfort ćwiczącego. Wynika to bezpośrednio z większej powierzchni, na której opiera się dłoń, przez co zmniejszane są obciążenia na jakie narażona jest osoba wykonująca ćwiczenia. Grubszy drążek pozwala ponadto na lepszy chwyt i lepszą stabilizację nadgarstka.

Wszystkie powyższe cechy posiadają paraletki Sensei. Dostępne są one w 3 rozmiarach:

  • Paraletki Sensei MINI – 25 cm
  • Paraletki Sensei MIDI – 40 cm
  • Paraletki Sensei MAXI – 60 cm

Paraletki, są wykonane z drewna świerku skandynawskiego (podstawy) oraz bukowego (drążek). Sam drążek posiada średnicę aż 40 mm. Wszystkie te cechy sprawiają, że paraletki Sensei będą idealnym wyborem dla każdego, kto chce podnieść jakość swoich treningów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *