Technologie i innowacje

Ranking polskich Youtuberów – jak wyróżnić się na tle konkurencji?

Ranking Youtuberów

Jak przedstawia się ranking na YouTube w 2022 roku? Zobacz jakie zaszły zmiany na polskim YouTube – aktualne informacje znajdziesz tylko u nas. Kto się wybił, a kto odpadł z rankingu?

Twórcy YouTube w Polsce

Tak jak w każdym kraju, i w Polsce istnieje ranking YouTube, do którego aspirują wszyscy mniejsi i więksi twórcy. Kuszące są na pewno wszystkie benefity, związane z liczbą wyświetleń i subskrypcji. Współpraca ze znanymi markami, nieprzeciętne zarobki, a wreszcie także popularność – wszystko to przekłada się na stałe zainteresowanie świeżym zawodem YouTubera. Jednak by znaleźć się na szczycie, trzeba włożyć w swoje filmiki dużo pracy, poświęcając się pasji nieraz przez 7 dni w tygodniu. Zobacz, jakie trendy pozwoliły wybić się twórcom w 2022 roku.

Podium młodych twórców

Na 1 miejscu w rankingu popularności znalazł się Karol Gązwa, czyli Blowek – jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich YouTuberów. Swoją przygodę rozpoczął od filmików o Minecrafcie, by zakończyć na treściach komediowych i rozrywkowych. W wieku 18 lat zdobył pierwszy milion subskrypcji, których obecnie posiada 4,77 mln. Zarobek z filmów pozwolił mu założyć w styczniu 2022 roku własną sieć restauracji fast food pod szyldem Blow Burgers.

Drugie miejsce zajmuje z liczbą 4,6 mln subskrybentów Karol Friz Wiśniewski, któremu największy rozgłos przyniosła Ekipa Friza. To projekt, w którym Friz wraz z grupą znajomych wprowadził się do wartej 5 mln złotych wilii pod Krakowem na rok, by codziennie podejmować się wyzwań proponowanych przez widzów.

Podium zamyka Remigiusz Wierzgoń, znany na YouTube od 2010 roku jako reZi. Jego filmy koncentrowały się z początku na grach komputerowych, by wypłynąć na wody szeroko odbieranego contentu rozrywkowego. Najnowsze filmy to np. „Najgłośniejsze auto w Polsce” czy „Kto zbuduje lepsze sanki wygrywa”. ReZi jest również właścicielem marki odzieżowej Rezi Style. Z liczbą 4,41 mln subskrypcji zamyka na trzecim miejscu ranking Polskich YouTuberów 2022 według Lajki.io.

YouTube Shorts – szybka droga do sławy

Stosunkowo nowe na serwisie usługi takie jak YouTube Shorts pozwalają twórcom w krótkim czasie uzyskać ogromną popularność. Taki najwyżej minutowy film zawiera albo najbardziej rozchwytywaną rozrywkę, albo najnowsze wiadomości w danym kraju i z całego świata. W ten sposób można być stale na bieżąco z wydarzeniami, poruszając się jedynie w serwisie YouTube. Dla mało znanych twórców to także niepowtarzalne okazja, by stworzyć viral, który trafi do szerokiej publiczności.

Dobre wiadomości dla twórców YouTube

Początkujący kanał ma przed sobą długą drogę, zanim trafi do wielu odbiorców. Można sobie jednak pomóc, wykorzystując Usługi YouTube na Lajki.io. Należą do nich między innymi pakiety wyświetleń na YouTube, od 1000 do 100 000, z prędkością dodawania do 30 000 dziennie. Wyświetlenia pochodzą od realnych widzów, ze świata lub z Polski, zależnie od wybranych usług. Dołącz do tego pakiet subskrypcji, z prawdziwych kont uznawanych na platformie. To gwarancja braku spadków, przy prędkości dodawania od 50 do 100 subów dziennie.

Zastanawiasz się, dla jakich kanałów przeznaczone są takie pakiety? To mało kosztowna reklama, która pozwala wyróżnić się początkującym twórcom. Jesli wiesz, że Twoje filmy powinny dotrzeć do odbiorców dzięki ciekawej treści i starannej edycji, możesz im dopomóc. Korzystając z pakietów subskrypcji, wyświetleń i widzów relacji na żywo pniesz się coraz wyżej w algorytmach YouTube, które zauważą nagły przyrost zainteresowania. Pozwoli Ci to zdobyć nawet stronę główną YouTube, bez czekania!

Dodaj komentarz