Odzież i garderoba

Portfel – to może być wyznacznik Twojego stylu!

Portfel wyznacznik twojego stylu

Wydawałoby się, że portfel jest tylko niewielkim dodatkiem, który ma być przede wszystkim praktyczny. Jednak prawda jest taka, że może o nas wiele powiedzieć i podkreślić nasz styl.

Portfel jest jednym z najważniejszych gadżetów. To w nim trzymamy pieniądze, karty kredytowe, dokumenty. Zabieramy go za każdym razem, kiedy wychodzimy z domu.

Co mówi o nas portfel?

Starannie dobieramy nasze stylizacje i dodatki, pamiętajmy też o portfelu, tym bardziej że może sporo na nasz temat powiedzieć. Daje świadectwo tego, jakie jest nasze podejście do estetyki i mody. Jeślibyśmy postawili na zwykły materiałowy portfel z łańcuszkiem lub kolorowymi zdobieniami, oznaczałoby to, że liczą się tylko względy praktyczne. W portfelu ma się wszystko zmieścić i tyle. Jednocześnie pokazujemy, że moda niewiele dla nas znaczy.

Gdy natomiast nasz portfel jest zbyt wypchany, mamy w nim za dużo i można odnieść wrażenie, że zaraz pęknie, pokazujemy, że jesteśmy zbyt leniwi, żeby zrobić w nim porządek. W przypadku, kiedy lubimy portfele typu slim, które się wszędzie zmieszczą i ich nie widać, pokazujemy, że jesteśmy estetami, a wygląd jest ważny.

Jaki portfel wybrać?

Mając świadomość, że portfel jest tak ważny dla naszego wizerunku, pojawiają się wątpliwości co do tego, który wybrać. Bez względu na nasze upodobania względem wzorów i kolorów, koncentrujmy się tylko na tych modelach, które są ze skóry. To ponadczasowa klasyka. Portfele skórzane są eleganckie, a pod względem estetyki żadne inne nie mogą się z nimi równać. Ważne, by dopasować model do własnych potrzeb – nie może być za duży, ale też nie może być zbyt mały. Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której portfel sprawia wrażenie pustego. Nie może być też przepełniony, o czym już była mowa wcześniej.

Skórzane portfele damskie są różnej wielkości, więc możemy je dobrać pod kątem naszych wymagań i… wielkości torebki. To nieodzowny element garderoby elegantki, która na każdym kroku chce podkreślić swój styl i klasę. Taki portfel sprawdzi się zarówno podczas codziennych wyjść, jak i w trakcie ważniejszych okazji. Równie polecane są portfele męskie skórzane. Mężczyzna w garniturze, owiany mgiełką markowych perfum, musi swój status pokazać także poprzez odpowiedni portfel. Dobrej jakości skóra doda prestiżu i pewności siebie.

Ważne jest zapięcie

Portfele różnią się nie tylko materiałem, ale i zapięciem. Wpływa to na funkcjonalność i estetykę, a więc i nasze postrzeganie. Niektóre nie są zapinane, ale z tych zrezygnujmy. Korzystanie z nich nie jest zbyt wygodne, wyciąganie takiego portfela nie zawsze dobrze wygląda. Poza tym coś może z niego wypaść. Skupmy się zatem na tych, które mają zapięcie. W przypadku portfeli kobiecych najczęściej mamy do wyboru modele z tradycyjnym zatrzaskiem lub zapinane na zamek. Oba rozwiązania są warte uwagi, przy czym zapinanie na zamek ładniej wygląda w przypadku większych portfeli.

Wśród męskich modeli popularnością cieszą się portfele składane i na zatrzask. Możemy zdecydować się na jedną i drugą opcję. W sprzedaży są także portfele męskie zapinane na rzepy, ale tych nie kupujmy. Dorosła osoba nie powinna mieć portfela na rzepy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *