Kosmetyki i pielęgnacja

Dobre perfumy – jak je wybrać?

Dobre perfumy - jak je wybrać?

Świat perfum to niezwykłe miejsce. Związane jest z nim całe spektrum doznań. Łączą się w nim zachwyt nad nieuchwytnym pięknem oraz poczucie zagubienia w gęstwinie niezliczonych kompozycji zapachowych. I chociaż pewnym jest, że każdy może odnaleźć to czego w tym świecie poszukuje, to jednak ścieżka do sukcesu bywa niekiedy całkiem kręta.

Zapach niczym ubiór

Pierwsze wrażenie robi się tylko raz. To popularne stwierdzenie, zawiera jednak całkiem ważny przekaz. O tym, jak dana osoba będzie postrzegana, decydują często sekundy. Z tego też powodu, tak duży nacisk kładzie się na wygląd. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że w pierwszej chwili wizerunek budowany jest przez wiele elementów. Oddziałują one na wszystkie zmysły. I tak obok ogólnej postawy, tonu głosu czy ubioru, dobrze jest pamiętać o zapachu. Dlatego właśnie tak kluczowym staje się wybór właściwej kompozycji zapachowej. Nie jest to jednak zadanie łatwe. Z pomocą w tej sytuacji przychodzi notino opinie. Jest to miejsce, gdzie dostępne są informacje na temat poszczególnych czynników, tworzących pełny obraz poszczególnych perfum.

Perfumy, choć są najbardziej subtelnym elementem “ubioru”, to jednak odgrywają niezwykle ważną rolę. Dotyczy to zarówno życia zawodowego jak i towarzyskiego. Z tego powodu tak istotne jest odpowiednie dobranie właściwego zapachu. Musi on pasować do indywidualnych cech użytkownika, zarówno fizycznych jak i związanych z osobowością. Jednocześnie perfumy powinny być zgrane z otoczeniem, w którym znajdzie się używająca ich osoba. Mając na uwadze powyższe rady, można przystąpić do poszukiwań wymarzonego zapachu. Dobrym punktem wyjścia będzie rzetelny ranking – najlepsze perfumy damskie.

Jeżeli chodzi o garderobę, nie jest tajemnicą fakt, że najlepiej dobrane elementy ubioru stworzy jedynie dobry krawiec czy szewc. Rzeczy uszyte na miarę pozwalają na osiągnięcie pełnego dopasowania do sylwetki danej osoby. Czy tak samo jest z wyborem perfum? W tym przypadku konieczne jest osobiste zaangażowanie i zdobycie właściwych informacji. Tylko wtedy można odkryć, które kompozycje zapachowe będą tymi najodpowiedniejszymi. Nie jest to wcale łatwe zadanie, dlatego przydatna będzie pomoc. Jednym z lepszych rozwiązań jest zapoznanie się z opiniami dużej grupy osób.

Jak znaleźć idealne perfumy?

Wspomniane powyżej trudności związane z wyborem perfum, można pokonać stosując się do kilku zasad. Jak więc postępować, aby osiągnąć sukces?

  1. Zdaj się na własny nos – ubrania się przymierza, a perfumy należy powąchać. Tylko tylko tyle i aż tyle.
  2. Co za dużo to niezdrowo – nie należy jednak przesadzać. Ludzki zmysł powonienia ma istotne ograniczenia. Gdy pojawia się zbyt wiele bodźców, a zapachy łączą się, trudno będzie nam zidentyfikować ten konkretny.
  3. Opinie, opinie, opinie – warto zapoznać się ze zdaniem osób, które już używały danego zapachu. Należy jednocześnie pamiętać, że im więcej głosów tym lepiej, gdyż na skórze poszczególnych osób, konkretne perfumy będą się rozwijać w odmienny sposób.
  4. Co nagle, to po diable – daj sobie czas. Zapachy również go potrzebują, aby się rozwinąć. Perfumy zmieniają swój zapach pod wpływem ciepła naszej skóry, powietrza, a także innych czynników. Pełna i obiektywna ocena zapachu zajmuje zazwyczaj kilka godzin.
  5. Do trzech razy sztuka – dobrze jest, gdy do konkretnego zapachu podchodzimy kilka razy. Na pojedynczą ocenę mogą mieć wpływ rozmaite czynniki niezwiązane z samym zapachem. To co czujemy może być modyfikowane przez zewnętrzne zapachy, stan naszej skóry czy nawet nastrój i samopoczucie.

Na koniec warto dodać, że wbrew pozorom drogerie nie są najlepszym miejscem do testowania perfum. Wysokie stężenie dużej liczby zapachów z pewnością zniekształci doznania. Wąchanie korków lub papierowych bloterów również nie ujawni prawdziwej natury perfum. Najlepszym rozwiązaniem jest nabycie testerów i sprawdzanie ich w możliwie neutralnym pod względem zapachów otoczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *