Biżuteria i galanteria

Kultowy zegarek Casio – czyli jaki?

Zegarek Casio G-Shock

Bardzo często słyszymy, że zegarki Casio są najlepsze. I takie stwierdzenie jest prawdziwe. Japońska technologia, zamknięta w unikatowych czasomierzach świetnie się sprawdza. Są nawet modele, po których poznamy, że chodzi o tę markę, ponieważ żadna inna firma nie ma nawet zbliżonego projektu. Kiedy mówimy kultowy zegarek Casio najczęściej mamy na myśli model G-Shock. Ale mało kto wie, że od niedawna ten model nie jest dedykowany tylko dla mężczyzn. Ponadto sama marka ma o wiele więcej ciekawych propozycji.

Casio G-Shock – skąd się wzięła jego popularność?

Tutaj można powiedzieć wprost, że chodzi o technologię wykonania. Po prostu kultowy zegarek Casio G-Shock jest niezniszczalny. Sama oprawa zegarka jest wykonana z wysokiej jakości tworzywa. Pod nim na tarczy znajduje się serce zegarka. Chronione jest wieloma mechanizmami oraz uszczelkami. Dzięki czemu każdy wstrząs jest absorbowany i nie zakłóca pracy czasomierza. Ten model jest również wodoodporny. Można w nim pływać, a nawet nurkować kilkadziesiąt metrów pod poziomem wody. Nawet gdy spadnie nam na twardą posadzkę nic mu się nie stanie. A do tego wcale nie jest super drogi. Najbardziej popularne modele z tej linii można kupić za kilkaset złotych.

G-Shock to męski czy damski zegarek?

Sporo osób uważa, że seria G-Shock to męskie zegarki. I faktycznie pierwotnie ta linia była przeznaczona dla aktywnych zawodowo lub sportowo osób. Głównie przez wzgląd na to, że są to dość duże i grube zegarki, częściej wybierają je mężczyźni. Jednak przez krótki okres wśród modeli tego zegarka, można było znaleźć okazy o mniejszym rozmiarze. Idealne dla kobiet lub dla dorastającej młodzieży. Jednak typowo damską linią jest G-Baby. Są to zegarki produkowane w tej samej technologii. Różnią się swoim rozmiarem. A przez to są lepiej dopasowane do szerokości kobiecego nadgarstka. W tej linii znajdziemy też bardziej kolorowe modele. Co ciekawe niektóre modele mają swój odpowiednik w linii G-Shock i G-Baby, a więc mogą je nosić pary!

Modne klasyki

Wśród zegarków Casio znajdziemy też tak zwaną linię klasyczną. Tutaj też dużym zaskoczeniem jest dostępność czasomierzy w dwóch rozmiarach. Niektóre model mają odpowiedni męski i damski, co jest naprawdę praktycznym rozwiązaniem. Oczywiście są też kolekcje przeznaczone tylko dla kobiet, ponieważ są zdobione niczym biżuteria. A dla mężczyzn przeznaczone również produkty o bardziej sportowym charakterze.

Jednak i kolekcja klasyczna cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Wszystkie modele są wysokiej jakości i zaprojektowane w taki sposób, aby mieć ponad czasowy wygląd. Znajdziemy tu zegarki na paskach w wielu kolorach, które bardzo łatwo można dopasować do ręki. Ale też eleganckie modele na bransolecie. A do tego proste tarcze z datownikiem lub rozbudowanym chronografem. Dzięki takiemu prostemu wyglądowi wybrane modele można nosić na każdą okazję. I przez długi czas będą modne. Ich proste funkcje będą też zawsze praktyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *