Dla pacjenta

Apteka internetowa ma zawsze dyżur. Czy opłaca się zakup leków z sieci?

Apteka internetowa

W Polsce działa już blisko 200 aptek internetowych. Szacuje się, że przejęły one blisko 5 procent rynku suplementów diety i leków OTC (wydawanych bez recepty), a tendencja wciąż wzrasta. Dlaczego prawie połowa Polaków robi zakupy apteczne online? Czy to się opłaca?

Apteki online – jak to funkcjonuje?

Apteki online muszą spełniać szereg norm, które obowiązują również w aptekach tradycyjnych. Najczęściej apteka online posiada swoją placówkę stacjonarną – w przypadku aptek sieciowych “oddział internetowy” jest już stałą praktyką. Dzięki temu jako konsumenci mamy pewność, że leki OTC i suplementy sprzedawane przez apteki online są dopuszczone do obrotu w Polsce i są przechowywane w warunkach, które zapewniają bezpieczeństwo ich stosowania. Podobnie jak w przypadku aptek tradycyjnych, także i w aptekach online pracują farmaceuci, którzy w razie wątpliwości odpowiedzą na pytania i udzielą wskazówek dotyczących stosowania poszczególnych preparatów.

Należy pamiętać, że w Polsce niezgodne z prawem jest prowadzenie działalności sprzedaży leków na receptę drogą internetową – lek taki można jednak zamówić i odebrać osobiście w siedzibie apteki. Taką usługę oferuje apteka internetowa – Wapteka.pl.

Na co zwrócić uwagę wybierając aptekę online?

Oczywiście jak przy każdym zakupie internetowym, także w przypadku podmiotów podających się za apteki wskazana jest wzmożona czujność. Najlepiej korzystać ze sprawdzonych aptek o potwierdzonej renomie, takich jak Apteka internetowa – Wapteka.pl. Każdy podmiot podający się za aptekę powinien na swojej stronie internetowej umieścić dokładne informacje do kontaktu, swój NIP i wszystkie dane pozwalające na sprawdzenie przedmiotu działalności i wiarygodność danej marki.

Dlaczego warto kupować w aptece online?

Apteka online czynna jest przez całą dobę i wszystkie dni w tygodniu. Większość renomowanych aptek dostarcza swoje zamówienia do kilku dni roboczych. Co więcej, oferowane przez nie produkty mają o wiele bardziej atrakcyjne ceny niż te oferowane w tradycyjnych aptekach stacjonarnych. Wygodne formy dostawy, takie jak kurier czy paczkomat, doskonale wpisują się w tryb życia każdej osoby. Zakupów można dokonać bez wychodzenia z domu, stania w długich kolejkach i w dobie koronawirusa – bez narażania własnego zdrowia w kontakcie z potencjalnie chorymi osobami w aptece. Dokonując zakupów online mamy możliwość skompletowania dużego zamówienia, uzupełnienia domowej apteczki, środków pielęgnacyjnych czy produktów dla niemowląt – bez pośpiechu, we własnym tempie i dokładnie czytając etykiety. Zakupy online to aktualnie trend, który z pewnością będzie się nasilać oraz który objął również apteki. Nic dziwnego – to wygoda, oszczędność czasu i pieniędzy oraz dbanie o własne zdrowie.

Zainteresował Cię ten artykuł? Sprawdź również ten: 5 faktów i ciekawostek o witaminach: A, B12, E i K

Dodaj komentarz