Kosmetyki i pielęgnacja

Cellulaze – przełomowa metoda trwałego usuwania cellulitu

Cellulaze - przełomowa metoda trwałego usuwania cellulitu

Cellulit może pojawić się na naszej skórze bez względu na wiek czy prowadzony tryb życia. Nawet aktywność fizyczna nie jest w stanie ochronić nas przed skórką pomarańczową. Może być spowodowana nadmiarem wody w organizmie lub uwarunkowaniami genetycznymi. Na pewno nieprawidłowa dieta obfita w tłuste potrawy oraz brak ruchu przyczyniają się do pogorszenia wyglądu naszej skóry. Cellulit najczęściej powstaje na pośladkach i udach, ale równie dobrze można go zauważyć na brzuchu, piersiach czy przedramionach. Można stosować różne kremy antycellulitowe, jednak nie jest do do końca skuteczny sposób.

Zapytaliśmy specjalistów z Bieńkowscy Clinic, czy istnieje metoda na całkowite pozbycie się cellulitu. Lekarze w klinice z powodzeniem stosują terapię Cellulaze, która oprócz poprawy kondycji skóry, również modeluje sylwetkę.

Na czym polega wyjątkowość lasera Cellulaze?

Terapia cellulitu Cellulaze potrafi pokonać każdy rodzaj skórki pomarańczowej, bez względu na jej stadium. Jest to jedyne urządzenie, które usuwa przyczyny powstawania cellulitu jedną sesją zabiegową. Laser potrafi bardzo precyzyjnie dotrzeć do miejsca, w którym jest problem. Jego działanie można opisać w trzech krokach:

  • przecina przegrody łącznotkankowe, uzyskując wygładzenie zagłębień i zaciągnięć skóry,
  • upłynnia tkankę tłuszczową w miejscach jej nadmiaru, fizycznie i trwale likwidując uwypuklenia,
  • podgrzewa, obkurcza skórę i stymuluje jej komórki, mobilizując ją do produkcji nowego kolagenu, dzięki czemu wkrótce po zabiegu staje się ona gęstsza, bardziej napięta i gładka.

Zabieg przeprowadza się w sali operacyjnej. Pacjentowi jest podawane znieczulenie miejscowe. Dzięki temu zachowane są wszelkie standardy bezpieczeństwa. Warto również wspomnieć o dwóch pomocniczych systemach – SmartSense i ThermoGuide. Dzięki nim temperatura lasera jest dostosowywana do leczonego obszaru, a w przypadku zbyt powolnego ruchu głowicy lub jej zatrzymaniu, systemy zatrzymują działanie lasera. W ten sposób skóra jest chroniona przed poparzeniem.

Kwalifikacja do zabiegu

O zakwalifikowaniu do terapii Cellulaze decyduje lekarz, który przeprowadza z Pacjentem dokładny wywiad. Należy wtedy poinformować specjalistę o przyjmowanych lekach oraz chorobach. Zabieg jest dedykowany osobom, którym przeszkadza:

  • cellulit – wszystkie postacie i stopnie, w różnych lokalizacjach,
  • utrata jędrności i wiotkość skóry,
  • miejscowe depozyty tkanki tłuszczowej.

Jakich efektów należy spodziewać się po zabiegu Cellulaze?

Rezultaty terapii można zauważyć już po pierwszym zabiegu. Widoczne jest upłynnienie tkanki tłuszczowej nagromadzonej między włóknistymi przegrodami. Aby dostrzec pełny efekt terapii, należy poczekać trzy miesiące. Czas oczekiwania jest związany z okresem powstawania i dojrzewania nowych włókien kolagenu, który jest odpowiedzialny za gładką i młodo wyglądającą skórę. Lekarze z Bieńkowscy Clinic podkreślają również, jak dużą rolę w całej terapii pełnią sami Pacjenci. Aby skóra podtrzymała efekty zabiegu, należy pamiętać o zdrowym odżywianiu się, aktywności fizycznej, stosowaniu antyoksydantów oraz dbaniu o kondycję skóry przez poddawanie się różnym zabiegom podtrzymującym efekty terapii Cellulaze.

Jeśli chcesz przeczytać więcej informacji o terapii cellulitu Cellulaze, wejdź na stronę: https://bienkowscyclinic.pl/zabiegi/endolaser-cellulaze-liposukcja-laserowa-terapia-cellulitu/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *