Kosmetyki i pielęgnacja

Sposoby na pielęgnacje włosów zimą

Pielęgnacja włosów zimą

Zniszczone, wysuszone lub przetłuszczające się włosy, postrzępione końcówki, puszące się pukle – takich określeń najczęściej używają kobiety pytane o to, jak wyglądają ich włosy zimą. Zimowy czas jest niezwykle trudnych dla włosów, nie tylko długich. Temperatura spada poniżej zera, z drugiej strony w pomieszczeniach jest bardzo ciepło – takie zmiany mogą mieć niekorzystny skutek. Jak zadbać o włosy zimą, aby były zdrowe, błyszczące i piękne?

Zima – trudny czas dla włosów

Nie tylko zmienne temperatury powodują zniszczone włosy zimą. Ogromną rolę odgrywa powszechnie używana w biurach, miejscach pracy i miejscach publicznych klimatyzacja. Powietrze, które się z niej wydobywa, jest suche i niestety może nawet spowodować zmianę struktury włosa. Nawet jeśli dbasz o odpowiednią pielęgnację włosów, z powodu nadmiernej ekspozycji na klimatyzację mogą stać się matowe i przesuszone. Nie pomagają również nakrycia głowy, nie zawsze wykonane z wysokiej jakości naturalnych tkanin. Powodują one również przesuszenie włosów, a także wzmagają powstawanie łupieżu. Zimą problemem może być również mniejsza dawka dostarczanych organizmowi witamin, a także spadek odporności.

Pielęgnacja włosów zimą – jakie kosmetyki wybrać?

Obecnie coraz więcej firm kosmetycznych w swojej ofercie ma produkty, które ratują zniszczone zimą włosy. Odpowiednia pielęgnacja włosów jest niezbędna, aby skutki zimy były mniej widoczne. Szereg niekorzystnych czynników sprawia, że włosy nie dają sobie rady – trzeba je odpowiednio wspomóc, również stosując odpowiednie preparaty.

Najważniejsze są zdecydowanie profesjonalne maski i odżywki. Przede wszystkim mają one za zadanie nawilżyć przesuszone włosy. Warto z każdym razem sprawdzać skład wybieranych odżywek – im więcej naturalnych składników, tym lepiej. Choć częściej problemem są przesuszone włosy, wiele kobiet narzeka też na przetłuszczające się. Aby ograniczyć ilość sebum, zdarza się, że rezygnujemy zimą z odżywek, ale jest to kiepski pomysł. Może to doprowadzić włosy do jeszcze gorszego stanu. Jeśli Twoim problemem są przetłuszczające się włosy, wybieraj kosmetyki, które nie obciążają, są lekkie i przywracają skórze głowy równowagę. Składnikiem kosmetyków do pielęgnacji włosów, który często polecany jest przez fryzjerów, jest panthenol, wzmacniający strukturę włosa.

Naturalne odżywki do pielęgnacji zniszczonych włosów

Nie musisz wydawać fortuny, aby prawidłowo dbać zimą o włosy. Równie dobrze sprawdzają się kosmetyki naturalne, zrobione samodzielnie w domu. Ogromną rolę odgrywają odżywki z naturalnych składników – możesz używać ich do przetłuszczających się włosów, a także włosów przesuszonych. Świetną odżywką regenerującą zniszczone włosy jest olej kokosowy. W skład oleju kokosowego wchodzi mnóstwo naturalnych składników mineralnych i witamin, również tych niezbędnych zimą. Między innymi są to: witaminy A i E, kwas foliowy, potas, magnez, żelazo czy cynk. Olej kokosowy poprawia kondycję włosów – najbardziej polecamy go do puszących się włosów i włosów przesuszonych.

Dieta na zniszczone włosy

Choć może się to wydawać zaskakujące, dieta jest jednym z najważniejszych czynników, które decydują o tym, w jakiej kondycji są nasze włosy zimą. Zniszczone włosy mogą być niestety efektem niedoborów witamin i minerałów, dlatego warto poza zbilansowaną dietą dbać również o suplementację tych witamin i minerałów, które nie zawsze w odpowiedniej ilości możemy dostarczyć z jedzeniem.

Jeśli jednak chodzi o dietę, jak dbać o włosy zimą? Włosy potrzebują w szczególności diety bogatej w białko i witaminy: A, E i te z grupy B. Wystarczy niewielki niedobór, aby zauważyć efekt w postaci gorszej kondycji włosów. Jeśli nie możesz uporać się ze zniszczonymi włosami, dodaj do swoich codziennych posiłków surowe oraz krótko gotowane warzywa, a także owoce i nabiał. Bardzo ważne są też produkty zbożowe – brązowy ryż, pełnoziarniste pieczywo. Gdy wprowadzisz do swojej diety wymienione składniki, szybko zauważysz różnicę – pielęgnacja włosów od środka naprawdę działa!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *