Nieruchomości i finanse

Czy w 2021 roku warto przeprowadzić się do mieszkania usytuowanego na Woli?

Mieszkanie na Woli

Każda z warszawskich dzielnic ma swój unikalny charakter: zabytkową lub nowoczesną architekturę, tereny zielone bądź typowo industrialne przestrzenie… Wyliczeniom nie byłoby końca. Jednak dla osób prywatnych najważniejsze są aspekty związane z zamieszkaniem i to one najczęściej determinują to, gdzie docelowo zdecydujemy się na nasze własne „M”.

Jedną z części Warszawy najbardziej pożądanych pod kątem zamieszkania jest Wola. Z jednej strony to spokojna i cicha przedwojenna dzielnica będąca prawdziwą ostoją dla starszej generacji warszawiaków, z drugiej natomiast to właśnie tutaj powstają centra usługowe, a „nowy Mordor” staje się siedzibą kolejnych prężnie rozwijających się firm i korporacji. Dlaczego jeszcze warto zamieszkać na Woli?

Wola – nowoczesna, a przyjazna człowiekowi

Zakup nowego mieszkania to trudna decyzja, niejednokrotnie podejmowana raz na całe życie. Przy wyborze lokum powinniśmy zatem kierować się nie tylko bieżącymi potrzebami, ale także pomyśleć, jaka perspektywa czeka nas za dziesięć czy dwadzieścia lat. Dzisiaj interesuje nas łatwość dojazdu do pracy, możliwość wyboru dogodnego miejsca do spędzania czasu ze znajomymi, a także odległość od dworców czy lotniska – podróżować przecież też lubimy. Ale co nas czeka „kiedyś”? Wówczas w grę często będzie wchodzić także potomstwo i jego perspektywy rozwoju. Ważna stanie się droga do przedszkola, obecność placu zabaw i cichego zakątka do odpoczynku wyłącznie w swoim własnym towarzystwie.

Dzisiaj – w 2021 roku – Wola spełnia wszystkie te wymagania. Układ nowo powstających mieszkań, architektura domostw i niezwykle przestrzenne, wychodzące na „cieplejszą stronę” bloków balkony sprzyjają komfortowemu spędzaniu czasu poza pracą i innymi obowiązkami. Są idealne również do pracy zdalnej, która z każdym kolejnym dniem pandemii coraz bardziej zyskuje na popularności.

Rynek mieszkań: oczekiwania a rzeczywistość

Skoro jesteśmy już w temacie „home office”, warto pochylić się nad tym, czy ta namacalna gwarancja ciszy, spokoju i dobrych dojazdów – w postaci nowego mieszkania – nie pochłonie zbyt dużych kosztów. Rzeczywiście, wciąż mamy do czynienia ze wzrostem cen nieruchomości, jednak pandemia przyczyniła się do stabilizacji tego procesu na pewnym pułapie. Analitycy dopatrują się mimo to możliwości poszybowania cen w górę w kolejnych miesiącach bieżącego roku. Wynika z tego, że kupno mieszkania w obecnym czasie, zwłaszcza na rynku pierwotnym, może być bardzo opłacalną inwestycją – nawet w przypadku trudności związanych z pełnym sfinansowaniem zakupu. Możemy ratować się kredytem hipotecznym, jednak musimy mieć na uwadze, że pandemiczny kryzys – a wraz z nim rosnące marże banków – przyczynił się do konieczności zwiększenia wkładu własnego.

Mimo licznych niedogodności, jakie przyniosła nam pandemia, mieszkania na Woli są atrakcyjne nie tylko z uwagi na lokalizację oraz nowoczesne budownictwo. Mogą także stanowić dla nas doskonałe zabezpieczenie finansowe na przyszłość, kiedy na rynku mieszkaniowym naznaczonym kolejnymi nieuchronnymi kryzysami deweloperzy będą konsekwentnie windować ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *