Turystyka

Urlop w domu wakacyjnym w Chorwacji – to się opłaca!

Chorwacja

Chorwacja, niezmiennie od lat, jest popularnym kierunkiem wakacyjnych podróży. Ciepły klimat, piękne plaże, liczne zabytki i atrakcje, przyciągają niezawodnie rzesze turystów spragnionych wypoczynku w promieniach śródziemnomorskiego słońca.

Kierunek Chorwacja!

Jak nietrudno zgadnąć, popularne miejscowości turystyczne przeżywają najazd gości, a hotele pękają w szwach. W takich warunkach wypoczynek może być znacznie utrudniony. Spędzanie znacznej ilości urlopu na staniu w kolejkach, nie jest z pewnością najlepszym pomysłem. Rozwiązaniem tego problemu może być wybór mniej popularnych miejsc oraz korzystanie z noclegów w domach i apartamentach wakacyjnych.

Zakwaterowanie w Chorwacji nie musi wiązać się z koniecznością przebywania w przepełnionym hotelu. Dom lub apartament w wybranej lokalizacji może być świetną alternatywą. Angażując podobne pokłady zainteresowania, można natrafić na wyjątkowo atrakcyjne noclegi, usytuowane w idealnie dopasowanej do naszych wymagań okolicy.

Swobodny wybór lokalizacji pozwala nie tylko na uniknięcie tłoku, ale umożliwia też skrócenia czasu podróży do lokalnych atrakcji. A to z pewnością przełoży się na niższe koszty.

A skoro o kosztach mowa, nie można przemilczeć kwestii związanej z wynajmowaniem domu dla większej grupy urlopowiczów. Decydując się na taki krok, można znacząco obniżyć koszty noclegu, nawet gdy zdecydujemy się na miejsce o wysokim standardzie. Ostatecznie, koszt rozłoży się na większą ilość osób i tym samym stanie się on znacznie mniej odczuwalny. Dodatkowo, mieszkając pod jednym dachem z rodziną lub grupą przyjaciół, mamy pod ręką osoby do wspólnych biesiad i miłego spędzania czasu.

Dojazd na własnych kołach

Wyjazd na urlop wiąże się z koniecznością rozwiązania kilku kluczowych kwestii. Jedną z nich jest sposób na dotarcie do miejsca wypoczynku. W przypadku podróży za granicę, w grę mogą wchodzić dwa podstawowe rozwiązania. Pierwszym z nich jest skorzystanie z transportu zbiorowego, przede wszystkim lotniczego lub jeżeli to możliwe, autokarowego. Oba te rozwiązania narzucają pewne ograniczenia.

W pierwszej kolejności, decydując się na nie, musimy podporządkować plan podróży do oferty przewoźnika. Czas podróży, ilość przesiadek czy postojów jest całkowicie niezależne od naszych preferencji. Co więcej, przewoźnik nakłada na podróżujących obowiązek ścisłego przestrzegania harmonogramu podróży. Z drugiej strony, szczególnie podróże lotnicze, są obarczone wysokim ryzykiem wystąpienia opóźnień i koniecznością wielogodzinnego oczekiwania na lotniskach.

Ceny biletów, przede wszystkim lotniczych, mogą się drastycznie różnić, w zależności od terminu, ilości wolnych miejsc oraz wielu innych, często bardzo przypadkowych czynników.

Kolejnym, znaczącym ograniczeniem są dopuszczalne parametry dotyczące bagażu. Jest to szczególnie odczuwalne w przypadku transportu lotniczego. Niezależnie jednak od tego czy podróż odbywa się na pokładzie samolotu czy autokaru, rozmiar i waga bagażu musi być dopasowany do oferty przewoźnika. Warto również wspomnieć o problemach ze zgubionym lub zniszczonym bagażem. Jest to powszechny problem, znany doskonale osobom podróżującym za pośrednictwem linii lotniczych.

Wszystkie wspomniane problemy znikają w przypadku, gdy decydujemy się na podróżowanie samochodem. W takiej sytuacji sami wybieramy trasę i decydujemy o jej długości czy ilości przystanków. Mamy również znacznie szersze pole manewru w odniesieniu do ilości bagażu .Taki sposób podróżowania wymaga oczywiście nieco więcej zaangażowania, ale korzyści potrafią być zaskakująco duże. Przykład? po dotarciu na miejsce, nadal jesteśmy w posiadaniu własnego środka transportu. Tym samym uniezależnia nas to od lokalnych środków transportu, komunikacji zbiorowej czy taksówek. Ułatwi to znacząco odkrywanie nowych, mniej popularnych i tym samym nie zatłoczonych przez turystów miejsc.

Na koniec warto jeszcze podkreślić kwestie związane z bezpieczeństwem podróżowania własnym samochodem. W dobie pandemii, z miejscami takimi jak dworce czy lotniska, wiąże się podwyższone ryzyko zagrożenia zdrowia. Dodatkowo, liczne procedury bezpieczeństwa wpływają negatywnie na czas podróży oraz jej koszt.

W opozycji do wymienionych powyżej metod przemieszczania się, podróżowanie własnym autem minimalizuje wspomniane ryzyko i zapewnia możliwość ominięcia najbardziej ryzykownych fragmentów trasy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *