Elektronika użytkowa

Zakup laptopa dla ucznia lub studenta

Zakup laptopa dla ucznia lub studenta

Laptop dla ucznia lub studenta musi być urządzeniem uniwersalnym. Będzie on służył nie tylko do nauki, ale również do rozrywki takiej jak filmy czy gry komputerowe. Laptop taki, jeśli będzie wykorzystywany przez znaczną część czasu poza domem, powinien cechować się mobilnością.

Wybieramy komputer dla ucznia lub studenta

Z tego względu przekątna ekranu powinna mieścić się w przedziale 13,6 do 16,1 cala. Poza małymi wymiarami zapewnia to niską wagę urządzenia (dla naszej wygody nie powinna ona przekraczać 3 kg). Drugą ważną cechą jest wydajna bateria (w optymalnych warunkach powinna zapewnić 6-7 h pracy na jednym ładowaniu baterii przy np. przeglądaniu dokumentów).

Procesor i pamięć laptopa powinny zapewniać dostateczną wydajność w standardowych zastosowaniach takich jak praca z dokumentami, przeglądanie internetu, oglądanie filmów. Minimum zapewniającym komfortową prace jest procesor z segmentu ekonomicznego, czterordzeniowy, 2,4 GHz i 8 GB pamięci operacyjnej RAM.

W przypadku gdy chcemy zapewnić sobie możliwość obsługi gier komputerowych, konieczne jest wybranie modelu laptopa z osobną kartą graficzną (modele ze zintegrowanymi układami nie wystarczą do obsługi nowszych produkcji).

Dysk twardy o pojemności 500 GB to minimum, w miarę możliwości należy wybrać model z dyskiem twardym o pojemności 1 TB lub więcej.

Oprogramowanie

Pakiet ochronny – oprogramowanie zapewniające ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, oprogramowanie do kontroli rodzicielskiej – blokuje dostęp do treści nieodpowiednich dla dzieci (takich jak materiały zawierające wulgaryzmy i przemoc, pornografię, itp.).

Pakiet biurowy – niezbędne dla ucznia i studenta oprogramowanie zawierające edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny oraz program do tworzenia prezentacji multimedialnych. Jest to zestaw wygodnych w użyciu narzędzi pozwalających na napisanie wypracowania, przygotowania prezentacji czy wykonania obliczeń.

System operacyjny – najbardziej optymalną opcją są systemy operacyjne z rodziny Windows (Windows 10 lub nowy Windows 11).

Akcesoria i peryferia

Mysz do laptopa – myszki komputerowe dedykowane do urządzeń przenośnych charakteryzują się małymi gabarytami i niską wagą co ułatwia ich transportowanie i użytkowanie w miejscach o ograniczonej powierzchni.

Plecak lub torba do laptopa – niezbędne w podróży, pozwalają bezpiecznie i wygodnie przenosić komputer i akcesoria.

Linka zabezpieczająca – umożliwia przypięcie laptopa do np.stołu, utrudniając tym samym kradzież urządzenia.

Usługi serwisowe

W przypadku instalacji oprogramowania, możemy skorzystać z usług profesjonalnych serwisów. Standardowo instalowane są: system operacyjny, pakiet antywirusowy, lecz w zależności od naszych potrzeb możemy uzyskać pomoc w instalacji i konfiguracji każdego dostarczonego przez nas oprogramowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *