Gry i aplikacje

Top 7 aplikacji mobilnych na telefon i tablet

Top 7 aplikacji mobilnych na telefon i tablet

Android jest systemem operacyjnym, który możemy bardzo mocno spersonalizować zarówno pod względem wyglądu jak i aplikacji, które mogą być zainstalowane w urządzeniu z tym systemem. Każdy z nas posiada mniej, lub bardziej przydatne aplikacje mobilne które ułatwiają nam życie i pozwalają zabijać czas. Omówimy sobie tutaj 7 najciekawszych aplikacji na Androida, które warto mieć.

1. Mobile Security & Antivirus ( Avast Software ) - Software i Ochrona

Ten antywirus na urządzenia mobilne z systemem android jest jednym z bardziej popularnych ze względu na brak odpłatności i relatywnie wysoką ochronę urządzenia przed szkodliwym oprogramowaniem. Dla osób chcących cieszyć się wysoką ochroną ze względu na ważne dane Avast daje również opcję premium, która rozszerza ochronę urządzenia. Wybór tego konkretnego antywirusa dedykowany jest w szczególności dla osób chcących chronić swoje urządzenie bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Istnieje możliwość zakupu pełnej wersji oprogramowania

2. Mindly - Planowanie

Jest to aplikacja bazująca na metodzie uczenia się, oraz notowania zwanej Mind Map. Ten specyficzny system pozwala w synergiczny sposób połączyć pracę dwóch półkul mózgu dzięki temu informacje tam przelewane lepiej się wchłaniają. Jest on polecany w szczególności dla osób mających problemy z organizacją planu dnia co pozwoli go w szybki i przystępny sposób uporządkować. Aplikacja posiada dwie wersję pełną i darmową, z czego ta druga ograniczona jest ilością elementów jakie możemy nanieść, brakiem funkcji dodawania zdjęć i brakiem blokady hasłem.

3. Showmax - Rozrywka

Zdarza się że podczas podróży pociągiem, lub innym środkiem transportu podróż może wydawać się męcząca i sprawiać że stajemy się senni, na takie wypadki została stworzona aplikacja Showmax. Aplikacja pozwala oglądać filmy i seriale podczas podróży na swoim smartfonie, lub innym urządzeniu mobilnym. Dodatkową zaletą jest fakt że możemy wcześniej pobrać wybrane pozycje z listy i odtworzyć je kiedy jesteśmy offline. Tutaj niestety musimy się liczyć z pełną odpłatnością w postaci comiesięcznego abonamentu, z karty kredytowej. Jest to na pewno alternatywa dla telewizji, oraz sposób na zabicie czasu w podróży.

4.Moje finanse - Finanse

Jest to jedna z lepszych aplikacji do kontrolowania swojego portfela finansowego. Umożliwia ona dodawanie wydatków i dochodów w sposób manualny, jak i poprzez stałe zlecenia. Oznacza to że część naszych wydatków, które są stałe możemy swobodnie ustawić jako automatyczne co miesiąc dzięki czemu zaoszczędzimy mnóstwo czasu na ich ręczne ustawianie.  Aplikacja daje możliwość rozdzielenia naszego portfela na różne podgrupy dzięki czemu możemy traktować osobno środki wolne, środki na karcie debetowej i na karcie kredytowej. Ta opcja jest szczególnie istotna w momentach kiedy posiadane środki na karcie kredytowej zostały naruszone.  Aplikacja posiada możliwość kupna dostępu do wersji premium, która pozwala na zapisywanie danych w chmurze, oraz współdzielenie wydatków z innymi osobami np. Małżonkiem. Niezbędnik dla osoby chcącej stale mieć pieczę nad swoimi wydatkami.

5. Koleo - Podóże

Aplikacja umożliwiająca zakup biletów kolejowych w wersji mobilnej na niektóre linie kolejowe. Zaletą tej aplikacji jest jej intuicyjność i bardzo szeroki system płatniczy umożliwiający nie tylko podłączenie karty kredytowej, ale również naładowanie systemu skarbonki, lub płatności poprzez Blik. Dzięki niej nie będziemy musieli już stać w kolejce po bilet i bać się o każdą minutę. Wadami aplikacji jest konieczność zakupu biletu 10 minut przed odjazdem pociągu, oraz brak możliwości kupna biletu na wszystkie połączenia kolejowe w Polsce. Idealna dla wszystkich fanów podróży koleją, którzy cenią sobie wygodę i swój czas. W niedalekiej przyszłości kiedy pojawi się możliwość zakupu wszystkich biletów kolejowych aplikacja może być liderem na rynku dzięki czemu zyskamy również pewnie inne opcje zakupu biletów np. autobusowych co nie jest wykluczone.

6. Spotify - muzyka

Ta platforma muzyczna pozwala swoim użytkownikom na słuchanie tysięcy utworów w najwyższej jakości zarówno online jak i offline. Aplikacja oczywiście jest darmowa, jednak aby z niej korzystać należy wykupić abonament, który w zależności od okresu może kosztować około 20 zł na miesiąc. Dla osób ceniących sobie wygodę i wysoką jakość utworów Spotify jest bardzo dobrym wyborem, którego na pewno nie można żałować.

7. BlaBlaCar - podróże

Aplikacja zrzesza zarówno kierowców jak i podróżujących dając im możliwość wspólnego pokonania trasy po obniżonych kosztach. BlaBlaCar jest co najważniejsze darmowe dlatego korzystając z niego nic nie tracimy a możemy zyskać podróż w komfortowych warunkach, taniej niż alternatywną koleją czy PKS-em. Polecana osobom często podróżującym na dłuższych dystansach w celu obniżenia kosztów. 

W artykule zostały poruszone tylko niektóre aplikacje na urządzenia mobilne, które mogą ułatwić nam życie a o wiele więcej ich znajduje się w sklepie Google Play. Korzystanie z aplikacji na co dzień pozwoli nam nie tylko uporządkować własne, wydatki, napięty grafik ale też zapewni nam możliwość odprężenia się w sytuacjach stresowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *