Moda damska

Bluzka a tunika damska. Czym się różnią?

Bluzka a tunika damska. Czym się różnią?

Kobiety często czerpią inspirację do swojego stylu ubierania się z czasopism lub na podstawie wizerunków znanych osób. Później chcą odnaleźć podobne stroje, w których wyglądałyby równie dobrze, jak modelki ze zdjęć lub celebrytki. Problem pojawia się wtedy, gdy ciężko jest nazwać rzecz, którą miała na sobie wybrana osoba. Dlatego warto bliżej przyjrzeć się bluzkom i tunikom oraz określić, czym dokładnie się różnią.

Bluzka damska

Bluzka damska to bardzo szerokie pojęcie, ponieważ obejmuje różne fasony. Dzięki temu każda kobieta z pewnością ma jakąś w swojej szafie. Może to być bluzka koszulowa, elegancka bluzka z dzianiny lub codzienna bluzka z bawełny. A to tylko wierzchołek góry lodowej wśród możliwych rozwiązań.

Najlepszy krój bluzki wybiera się na podstawie swojej figury. Jeśli masz szerokie ramiona, to w żadnym wypadku nie powinnaś nosić bluzek z bufiastymi rękawami, ponieważ będą się wydawać jeszcze większe. Z kolei jeśli masz brzuszek, który wolałabyś ukryć, świetnie sprawdzą się luźne bluzki dzianinowe, ściągane na dole. Dzięki temu rozwiązaniu znikną wszelkie niedoskonałości.

Bardzo ważną kwestią podczas wyboru bluzki jest jej długość. Bluzka koszulowa powinna być na tyle długa, żeby móc ją schować w spodnie lub w spódnicę i aby nie wysuwała się przy podnoszeniu rąk do góry lub siadaniu. Inne typy bluzek powinny kończyć się pomiędzy talią a biodrami.

Tunika damska

Tuniki pojawiły się wraz z rozwojem subkultury Dzieci Kwiatów i w ostatnich latach znów powróciły do łask. Tunika jest dłuższa od bluzki, ale krótsza od sukienki. Przeważnie zakłada się ją do spodni lub legginsów, chociaż zdarza się, że niektóre modele są traktowane jako krótkie sukienki – najczęściej latem, np. na wakacjach nad morzem. Cechą charakterystyczną wszystkich tunik jest ich długość. Najczęściej tunika całkowicie zasłania pośladki i kończy się w górnej lub środkowej części ud. Cała reszta jest już zależna od rodzaju materiału i fasonu.

Tuniki kojarzą się z dwoma stylami: eleganckim i sportowym, chociaż do każdego innego stylu również można dopasować coś ciekawego. W przypadku stylu eleganckiego są to przeważnie tuniki z lejących się materiałów, bardzo ładnie wykończone i dodające noszącej ją kobiecie klasy. Z kolei w wersji sportowej są to wygodne, luźne tuniki, które nie ograniczają ruchów. W tym wariancie sprawdzą się również kobietom w ciąży.

Tuniki mogą być bardzo kolorowe i wzorzyste, dzięki czemu nadają się dla młodych kobiet. Innym wariantem jest jednolita tunika, do której można dobrać bardzo charakterystyczne i wręcz ekstrawaganckie dodatki.

Czym się różnią bluzki i tuniki?

Bluzki i tuniki różnią się od siebie przede wszystkim długością. Tuniki są dłuższe i dlatego raczej nie wkłada się ich do spódnic. Z kolei bluzek przeważnie nie nosi się w parze z legginsami. Bluzki i tuniki różnią się od siebie fasonami, chociaż zasady wyboru najlepszych rozwiązań pozostają takie same i zależą od figury kobiety. Bluzki ze względu na swoją różnorodność są bardziej popularne od tunik, co nie zmienia faktu, że każda kobieta z pewnością znalazłaby dla siebie idealną tunikę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *