Budowa i remont

Cynkowanie ogniowe Kraków – skuteczne zabezpieczenie bram i ogrodzeń

Cynkowanie ogniowe Kraków – skuteczne zabezpieczenie bram i ogrodzeń

Płoty i bramy pojawiają się zarówno na posesjach prywatnych, jak i na terenach firmowych. Stanowią nie tylko skuteczne zabezpieczenie przed nieproszonymi gośćmi, ale również sposób na budowanie wizerunku firmy. W końcu to one są widziane jako pierwsze, zanim wejdzie się na teren zakładu. Z tych też powodów powinno się wybrać odpowiednie elementy, dopasowane wizualnie do zabudowań i ukształtowania terenu. Bramy i ogrodzenia muszą być też trwałe. Jednym ze sposobów na zabezpieczenie elementów stalowych tego typu jest cynkowanie ogniowe Kraków. Dlaczego jest tak korzystne i jak je najlepiej wykorzystać? O tym napiszemy poniżej.

Cynkowanie ogniowe Małopolska – z czego wykonuje się trwałe bramy i ogrodzenia?

Bramy oraz ogrodzenia muszą być solidne i trwałe, aby zachować swoją funkcjonalność przez jak najdłuższy czas. Z tych też względów zazwyczaj wznosi się je z materiałów w pełni odpornych na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych.

Z czego mogą być zatem zrobione? Często można spotkać konstrukcje z kamienia i betonu. Wciąż dużą popularnością cieszą się płoty drewniane, pokryte impregnatem. Najpopularniejszym rozwiązaniem pozostają jednak nieustannie płoty i bramki z metalu, a zwłaszcza ze stali.

Konstrukcje tego typu mają jednak jedną, zasadniczą wadę – łatwo pokrywają się niebezpieczną korozją, która szybko niszczy nawet duże elementy stalowe. Wywołują ją szkodliwe czynniki atmosferyczne, jak wysoka wilgotność, zmiany temperatury, działanie deszczu lub śniegu.

Istnieje szereg sposobów na walkę z korozją oraz na skuteczne zabezpieczenie metali. Jednym z nich jest cynkowanie ogniowe Kraków.

Cynkowanie ogniowe Małopolska – na czym polega proces?

Cynkowanie ogniowe to jeden z popularniejszych sposobów na zabezpieczenie konstrukcji stalowych. Chętnie wykorzystuje się go właśnie w budownictwie, również przy lekkich elementach wykończeniowych, jak właśnie bramy i ogrodzenia.

Cały proces jest niezmiernie prosty i szybki. Cynkowanie ogniowe Kraków polega bowiem na zanurzaniu elementów ze stali w kąpieli z płynnych związków cynku, które osadzają się na powierzchni metalu, tworząc na nich jednolitą, równą warstwę. Cynk wnika do wszystkich zakamarków i pozwala skutecznie zabezpieczyć całość przedmiotu. W zależności od zastosowania można nakładać różne ilości warstw ocynku, dla uzyskania optymalnego efektu ochronnego.

Naniesienie powłoki to jednak dopiero początek procesu. Związki cynku wchodzą bowiem później w szereg reakcji z otoczeniem oraz ze stalą. W efekcie na powierzchni ocynkowanego elementu pojawia się dodatkowa warstwa ochronna, składająca się między innymi z wodorotlenków cynku. To ona skutecznie chroni przed szkodliwym działaniem korozji. Powłoka ma zdolność do samoregeneracji, jeśli dojdzie do pęknięcia. Dzięki temu stanowi solidne zabezpieczenie na długie lata.

Nie tylko bezpieczeństwo, czyli cynkowanie ogniowe Kraków i malowanie proszkowe

Płoty i bramy powinny być nie tylko solidne, ale też wyróżniać się pewnymi walorami estetycznymi. Dotyczy to zarówno ogrodzeń przygotowywanych dla domów prywatnych, jak i przedsiębiorstw.

Do tego celu idealnie sprawdza się tak zwany system Duplex. Polega on na nałożeniu na stal dwóch warstw ochronnych. Na początek stosuje się cynkowanie ogniowe Małopolska, a później kładzie się powłokę z farby proszkowej, utwardzanej w specjalnych piecach.

W rezultacie otrzymuje się nie tylko elementy stalowe w pełni odporne na działanie korozji, ale też wyróżniające się ciekawym wyglądem. Malowanie proszkowe pozwala uzyskać powierzchnię w niemal dowolnym kolorze, z różną formą wykończenia – od wariantów matowych, do pełnego połysku. Dodatkowo można wybierać spośród wielu farb strukturalnych, które nadają powierzchni efektowną ziarnistość.

Cynkowanie ogniowe Małopolska – bramy i ogrodzenia na lata

Cynkowanie ogniowe Kraków to sposób na skuteczne zabezpieczenie bram, które w optymalnej kondycji przetrwają wiele lat. Warto wybrać solidne i sprawdzone rozwiązania, dzięki czemu wszystkie elementy stalowe bez trudu będą spełniać swoją funkcję przez naprawdę długi czas, zachowując wszystkie walory estetyczne, bez konieczności przeprowadzania regularnych i uciążliwych zabiegów konserwacyjnych. Cynkowanie ogniowe wydaje się wręcz optymalnym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *